Kultura

Franciszkanie zapraszają w Wigilię na żywą szopkę

Tradycyjnie, w wigilijny wieczór, jasielscy Franciszkanie wraz z młodzieżą przygotowują na parkingu przy klasztorze św. Antoniego, żywą szopkę.

Żywa szopka, fot. Arkadiusz Juryś
Organizowana od kilkunastu lat szopka ma każdego roku ten sam plan. Dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego bożonarodzeniowa żywa szopka rozpocznie się o 20:30 jasełkami przygotowanym przez młodzież franciszkańską. O 22:00 w klasztorze odprawiona zostanie pasterka dla dzieci. Dwie godziny później w kościele OO. Franciszkanów odbędzie się tradycyjna pasterka.
Przy szopce zebrani będą mogli wspólnie pokolędować i dzielić się opłatkiem. Całe to wydarzenie ma na celu wprowadzenie mieszkańców Jasła w tajemnicę przyjścia na świat Zbawiciela, Jezusa Chrystusa i odtworzenie tego momentu, tak jak miało to miejsce 2000 lat temu.
Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu Telewizja Jasło od godziny 21:00 prowadzić będzie transmisję na żywo poprzez telewizję, a także przez Internet na stronie internetowej tvjaslo.pl
[Aktualizacja 17:00] Podczas „żywej szopki”, wspólnie z jaślanami kolędował będzie także wokalista Mateusz Mijal. Jego występ planowany jest na godzinę 21.
(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x