KulturaMBP

Gruzińska radość życia

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem, które odbędzie się w Czytelni Głównej MBP 7 listopada 2011r. o godz. 17.00.

(kliknij, aby powiększyć)
Na spotkaniu zaproszeni goście będą mówili o napisanej wspólnie książce „Gaumardżos: opowieści z Gruzji”, o podróżowaniu od gór po morskie wybrzeże, biesiadowaniu podczas tradycyjnych uczt. Dowiemy się jak wygląda codzienne, czasem szalone życie w Gruzji, poznamy dawne i najnowsze dzieje polityczne kraju, w którym Marcin Meller pracował jako korespondent wojenny na początku lat dziewięćdziesiątych. Wszystkie opowieści będą bogato ilustrowane fotografiami autorów.
Marcin Meller – historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku „Polityka”, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. Był gospodarzem nadawanego przez TVN reality show „Agent”, prowadził magazyn „Dzień Dobry TVN”. Od roku 2003 jest redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Playboy”, na antenie TVN24 w każdą sobotę prowadzi magazyn kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”, pisze również felietony do miesięcznika Wprost.
Anna Dziewit-Meller – dziennikarka i reporterka. Autorka (razem z Agnieszką Drotkiewicz) książek „Głośniej! Rozmowy z pisarkami”, oraz „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”. Swoje teksty publikowała m.in. w „Polityce”, „Wysokich Obcasach” i „Lampie”. W programie Dzień Dobry TVN i radiu ChilliZet poleca dobre książki. Współzałożycielka zespołu Andy, gra na gitarze i śpiewa.
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Literacki Park”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw i portal terazJaslo
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x