Kultura

Harcerska wakacyjna przygoda

W dniach 12-21 lipca harcerze z jasielskiego Hufca ZHP aktywnie wypoczywali pod namiotami w Bieszczadach. Ponad 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 11-16 lat przeżyła wspaniałe przygody na Stanicy Harcerskiej w Woli Michowej.

Harcerska wakacyjna przygoda
Harcerska wakacyjna przygoda
Podczas obozu realizowane były dwa programy: jeden o tematyce morskiej „Port Wola”, a drugi zatytułowany „Niepokonani”. Oba obfitowały w atrakcje, ciekawe zajęcia tematyczne, gry oraz zabawy. Wszyscy mogli spróbować swoich sił strzelając z łuku sportowego, wiatrówki, a także replik broni ASG (Air Soft Gun). Nie mogło zabraknąć również gier terenowych, podczas których uczestnicy wcielali się w role morskich piratów jak również powstańców warszawskich.
Harcerska wakacyjna przygoda
Harcerska wakacyjna przygoda
Była również okazja do zapoznania się bliżej z bieszczadzką fauną i florą podczas całodniowej wędrówki górskimi szlakami. Deszczowe dni harcerze wykorzystali na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności z technik harcerskich oraz pierwszej pomocy. Doskonalili także swoje zdolności manualne na zajęciach z rękodzieła artystycznego, na których tworzyli pamiątkowe obrazki przy użyciu metody zdobniczej decoupage.
Harcerska wakacyjna przygoda
Harcerska wakacyjna przygoda
Odbył się również chrzest obozowy oraz śluby obozowe, po których można było potańczyć i wziąć udział w różnych zabawach sprawnościowych. Wieczorami wszyscy spotykali się przy tradycyjnym ognisku wsłuchując się w gawędy harcerskie, wspólnie śpiewając i bawiąc się przy blasku ognia. Obóz Hufca ZHP Jasło był dla uczestników okazją do aktywnego spędzenia wakacji na świeżym powietrzu, a także doskonałą szkołą samodzielności.
pwd. Wojciech Zajdel

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x