JDKKultura

III Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. W środę „Super Susan”

Już po raz trzeci miłośnicy sztuki teatralnej z Jasła i okolic mają okazję zobaczyć na żywo sławnych aktorów w docenianych przez krytyków i publiczność sztukach, wystawianych przez znane teatry. Od października w Jasielskim Domu Kultury trwają III Jesienne Spotkania z Teatrem.

(kliknij, aby powiększyć)
Po przedstawieniu dla dzieci „Mała syrenka” w wykonaniu Teatru Maska z Rzeszowa i wspaniałym widowisku „Hiob”, opartym na tekstach Karola Wojtyły, z którym do Jasła przyjechał Lwowski Teatr Woskresinnia, JDK zaprasza – w środę (16 listopada br.) – na „Super Susan”.
„Super Susan”, sztukę Petera Quiltera (autora słynnej „Boskiej”, którą kilka tygodni temu można było obejrzeć w Teatrze Telewizji na żywo, z Krystyną Jandą w tytułowej roli) wystawi Teatr Kamienica z Warszawy. Premiera spektaklu odbyła się 12 marca br. i była to europejska prapremiera tej sztuki, opowiadającej historię zwariowanej Angielki, która swoje okrągłe urodziny postanowiła uczcić powtarzając wycieczkę do Australii, na której była z przyjaciółkami w wieku 20 lat. Przyjaciółek już nie ma. Przypominają je tylko ich ulubione drinki serwowane w hotelowym barze, a Susan, bogatsza o kilkudziesięcioletni bagaż doświadczeń, ale wciąż tak samo rozmarzona i pełna nadziei, wspomina szalone lata młodości. Przedstawienie zostało zrealizowane w konwencji one-woman show. W roli Susan wystąpi Ewa Kasprzyk.
21 listopada (poniedziałek) w JDK można będzie obejrzeć „Drugi rozdział” – opowieść o próbie ułożenia sobie życia na nowo, przewrotności ludzkich uczuć, małżeństwie, zdradzie, szalonej miłości i życiowym niespełnieniu – w wykonaniu warszawskiego Teatru Capitol. Wystąpią: Daria Widawska, Tamara Arciuch, Piotr Grabowski, Bartek Kasprzykowski.
Kultowa „Biała bluzka” – muzyczny spektakl według opowiadania Agnieszki Osieckiej ilustrowany materiałami filmowymi, z wybitną kreacją Krystyny Jandy – zostanie wystawiona w czwartek 21 listopada.
Tegoroczne jasielskie spotkania z teatrem zakończy (15 grudnia) „Miłość i polityka”, sztuka Pierre Sauvila, francuskiego aktora i dramaturga, z którą do Jasła przyjedzie Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy. Wystąpią: Joanna Liszowska, Agnieszka Łopacka, Jerzy Bończak, Michał Kula, Piotr Machalica.
Sponsorami III Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle są: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska oraz Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x