KulturaMBP

Islandzkie klimaty w MBP

W którym europejskim kraju zimą podgrzewa się chodniki i ulice, aby nie zalegał na nich śnieg? Jaki to kraj, gdzie owiec jest prawie dwa razy więcej niż ludzi? Odpowiedź na te i inne pytania otrzymamy podczas kolejnego spotkania Jasielskiego Klubu Podróżnika, które odbędzie się 13 listopada 2012 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Zapowiedź (kliknij aby powiększyć)
Wtorkowe spotkanie poświęcone będzie Islandii. Swoimi wrażeniami i refleksjami o tym dziwnym, ale pięknym w całej swej dziwności kraju podzieli się Remigiusz Gogosz. Poznamy co nieco historię Islandii i jej pierwszych osadników Wikingów. Dowiemy się jak wygląda codzienne życie na wyspie, jak obchodzone są święta i inne uroczystości oraz czym może nas zaskoczyć islandzka kuchnia. Na spotkaniu zostaną również zaprezentowane fotografie m.in.: Reykjaviku – stolicy Islandii, Reykholt, półwyspu Snaefellsness.
Remigiusz Gogosz – Jaślanin, historyk, obecnie doktorant na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zajmuje się grami i sportami w czasach wikingów, bierze udział w międzynarodowym projekcie dotyczącym badań nad Sagą o Jomswikingach z Wolina oraz tłumaczy na język polski Sagę o Gislim, jest członkiem Stowarzyszenia Polsko-Szwedzkiego „Tillsammans”. W ramach stypendium Ministerstwa Edukacji Islandii przebywał na wyspie od sierpnia 2011 r. do maja 2012 r.
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

NAJWIĘKSZA TAJEMNICA MEDIALNA XXI WIEKU – ISLANDIA Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie… Czytaj więcej »

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x