r e k l a m a
Kultura

IX Powiatowy Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego

W dniu 14 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych laureatom i uczestnikom IX Powiatowego Konkursu Chemicznego szkół ponadgimnazjalnych klas II, III i IV.

IX Powiatowy Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań chemią, zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, wyrabianie szerokiego spojrzenia na chemię jako naukę, na jej praktyczne znaczenie dla współczesnej cywilizacji, zapewnienie „zdrowej” rywalizacji oraz umożliwienie sprawdzenia stanu wiadomości i umiejętności uczniom przygotowującym się do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.
Pracami związanymi z organizacją konkursu kieruje komisja konkursowa Zespołu Szkół nr 3 w składzie: mgr Maria Roś, mgr Jolanta Łupkowska, mgr inż. Marek Stęgowski i mgr Tadeusz Kalita.
Konkurs składał się z dwóch części:  część pierwsza obejmowała zadania teoretyczne: uczestniczyło w niej 27 uczniów reprezentujących 5 szkół powiatu jasielskiego. Część druga, praktyczna obejmowała zadania laboratoryjne: uczestniczyło w niej 10 najlepszych uczniów wyłonionych na podstawie wyników części pierwszej.
IX Powiatowy Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego
Zespół Szkół nr 3 jest jedyną szkołą w powiecie jasielskim, która dysponuje pracowniami laboratoryjnymi i sprzętem umożliwiającym przeprowadzenie części praktycznej w formie analitycznych doświadczeń chemicznych. Podkreślić należy, że uczniowie wykazali się wysokim i wyrównanym poziomem wiadomości.
Nauczyciele i członkowie komisji konkursowej otrzymali pamiątkowe podziękowania z rąk Pana Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle.
Uroczystość uświetnił program artystyczny ukazujący sylwetkę wybitnej polskiej uczonej Marii Curie Skłodowskiej przygotowany na okoliczność obchodów: 2011 – Rok Chemii przez mgr Edytę Jamrogiewicz, a wykonany przez szkolne kółko teatralno – recytatorskie działające w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle.
IX Powiatowy Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego
Uroczysta oprawa konkursu była możliwa dzięki sponsorom oraz – podobnie jak poprzednich edycjach – Radzie Rodziców przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle, która zapewniła poczęstunek uczestnikom konkursu i ich opiekunom.
Konkurs był także okazją do spotkania się nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, w czasie którego mogli wymienić się spostrzeżeniami na temat doświadczeń zawodowych oraz pomysłami do dalszej pracy.
Organizatorzy dziękują nauczycielom za przygotowanie młodzieży do konkursu.
Laureatami zostali:
I miejsce – Anna Kosiek – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle
II miejsce – Maria Majewska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle
III miejsce – Anna Mikrut – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle
Powiat Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasiu
jasiu
2021 lat temu

Wszystko ładnie,tylko gdzie ci chemicy będą pracowali.Ostatni zakład,Gamrat już wykończają

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X