r e k l a m a
KulturaMBP

Jasielski festiwal literacki

W dniach 19 – 30 września 2014 r.Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz kolejny zaprasza miłośników literatury do udziału w IX Festiwalu Poezji i Prozy.

Jasielski festiwal literacki
Festiwal Poezji i Prozy jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Jaśle, prezentuje najciekawsze wydarzenia literackie w szerokim kontekście kultury współczesnej.W bieżącym roku w trakcie Festiwalu, zaprosimy wszystkich czytających z naszego regionu do pobicia rekordu we wspólnym czytaniu! Imprezę „Czytamy Razem!”,która odbędzie sią na jasielskim Rynku, poprowadzi redaktor Małgorzata Bożek. Swój udział potwierdził również prof. dr hab. Kazimierz Ożóg, autor książki „Kokakola jest spoko”,który wygłosi krótki wykład o współczesnym języku polskim.
Każdego roku szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się koncerty piosenki poetyckiej. W tej edycji zapraszamy na koncert wywodzącego się z Jasłazespołu Kremlowskie Kuranty, założonego przez Irka Dańko.Zachęcając do aktywnego udziału w kulturze przygotowano szereg imprez m.in. warsztaty, konkursy, spotkania autorskie, projekcje filmów adresowanych do różnych odbiorców. Dla dzieci planowane są warsztaty książki obrazkowej prowadzone przez Pawła Kulę, w czasie których powstanie książka na bazie zabaw optycznych; literackie spotkania z lubianą autorką Melanią Kapelusz oraz rodzinne poranki adaptacji filmowych „Mikołajka” i „Krainy lodu”.Gimnazjaliści wezmą udział w warsztatach językowych „Dobrze po-wiedzieć” prowadzonych przez dr Barbarę Sokołowską.
Do dorosłej publiczności adresowane są prezentacje wybitnych współczesnych twórców literatury polskiej m.in. „Ukraiński hardkor” Ziemowita Szczerka, pisarza i dziennikarza, laureata Paszportu Polityki za 2013 rok, który opowie o swoich wrażeniach z kilkakrotnych pobytów na Ukrainie; „Niezwykłe portrety” Angeliki Kuźniak, znanej reporterki, kilkakrotnej laureatki nagrody Grand Press, autorki zachwycających biografii o Papuszy i Marlenie Dietrich. Regionalnie i literacko będzie na spotkaniu zeStanisławem Dłuskim, pochodzącym z Dębowcapoetą i wykładowcą Uniwersytetu Rzeszowskiego, Mateuszem Nockiem i Sabiną Lewicką.
Przy współpracy z Klubem InicjatywArtystycznych „Wschód” odbędzie się performance„Beatbox poezja” z udziałem Kamila Brewińskiego, Alberta Kociuby i Józka Pietkiewicza, którzy zaprezentują wiersze improwizowane muzyką. Po raz drugi zostanie zorganizowany Turniej Jednego Wiersza. Odbędzie się również projekcjakontrowersyjnego filmu „Pod Mocnym Aniołem”, wielka ekranizacja książki Jerzego Pilch pod tym samym tytułem.
Wstęp na wszystkie imprezy w ramach festiwalu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje:www.mbp.jaslo.pl
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x