Kultura

Jasielski Mikołaj pomógł – rekord pobity!

15 tys. 800 zł wyniosła suma zlicytowanych w Jaśle obrazów podczas akcji charytatywnej Polskiego Radia „Choinki Jedynki”. Licytacja z której pieniądze trafią do Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko i Stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk odbyła się w ramach zorganizowanej przez Miasto imprezy „Mikołaj z Jedynką”.

Jasielski Mikołaj pomógł - rekord pobity!
Dzieci z jasielskich szkół i przedszkoli, które przyszły na jasielski rynek obdarowane zostały drobnymi prezentami i słodyczami, które rozdawał św. Mikołaj i ponad kilkudziesięciu wolontariuszy. Dodatkowo przyznane zostały również nagrody w konkursie na Kartkę Świąteczną Burmistrza Miasta Jasła. Każdy zmarznięty mógł również napić się gorącej herbaty i wysłuchać świątecznych przebojów w wykonaniu dzieci i młodzieży z Jasielskiego Domu Kultury.
Jasielski Mikołaj pomógł - rekord pobity!
Największe emocje wzbudziła jednak licytacji obrazów wykonanych przez wielokrotną mistrzynię olimpijską Irenę Szewińską, aktora Dawida Ogrodnika, Andrzeja Krzywego z De Mono oraz kompozytora Jana Kantego Pawluśkiewicza. Jasło aktywnie dołączyło się do licytacji i przy współpracy Miasta i Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców dzielnie licytowało obraz Jana Kantego Pawluśkiewicza – ostatecznie przegrywając w równej walce o kilka złotych. Dzieło kompozytora sprzedane zostało za 5800 zł.
Jasielski Mikołaj pomógł - rekord pobity!
Wszystkich tych, którzy nie mogli dzisiaj uczestniczyć w akcji zapraszamy na jasielski rynek. Tutaj do 23 grudnia otwarte będą stoiska w ramach Jasielskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz bezpłatna zjeżdżalnia.
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x