JDKKulturaWażne wydarzenia

Jaślanie dla swojego szpitala: „Noworoczny Dar 2012″

Już po raz 15. w Jaśle odbędzie się akcja charytatywna „Noworoczny Dar”, zorganizowana przez ojców Franciszkanów i Jasielski Dom Kultury, podczas której zbierane będą fundusze na wsparcie jasielskiego szpitala. Jak zwykle w ramach akcji odbędzie się kwesta uliczna oraz prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży.

(kliknij, aby powiększyć)
Tym razem zbiórka uliczna będzie trwała 2 dni, a odbędzie się 14 i 15 stycznia (sobota, niedziela). W ubiegłych latach była ona prowadzona w pierwszą niedzielę po Nowym Roku, ale ponieważ rok 2012 zaczął się w niedzielę, a w kolejną odbywał się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizatorzy „Noworocznego Daru” przenieśli swoją kwestę na połowę miesiąca i postanowili zbierać datki przez 2 dni.
Wcześniej rozpoczęły się prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży. Pierwsze z nich – Zespołu Szkół nr 4 i Przedszkola Miejskiego nr 10 – odbyły się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia; kolejna – 9 stycznia. Następne zaplanowano na 10, 11, 12, 15, 17, 19 i 20 stycznia. Część występów odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury, część w szkołach i przedszkolach.
W drugim dniu kwesty (15 stycznia) odbędą się dwa koncerty w świątyniach. W kościele kolegiackim (fara) wystąpią przedszkolaki z PM nr 3, a w sanktuarium św. Antoniego (kościół franciszkanów) – popularny zespół muzyki chrześcijańskiej „Fioretti”, który od 1968 roku dał setki koncertów w kraju i za granicą.
Akcję zakończy koncert finałowy 22 stycznia 2012 r., w czasie którego dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekazany zostanie czek z uzbieraną kwotą.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x