r e k l a m a
Kultura

Jasło – 30 laptopów dla jasielskich szkół w ramach programu „Zdalna szkoła”

Miasto Jasło już pierwszego dnia naboru złożyło wniosek w ramach programu „Zdalna szkoła” o dofinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Dzięki uzyskanej z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa kwocie 100 tys. zł, kupiono 30 laptopów, które dzisiaj zostały przekazane do jasielskich szkół. – Dyrektorzy placówek już wcześniej informowali nas, w których szkołach pojawiła się konieczność zakupu sprzętu komputerowego. Uwzględniliśmy te prośby i przygotowaliśmy odpowiedni wniosek. Informacja o otrzymaniu środków pojawiła się w piątek, a już dzisiaj, czyli w poniedziałek, możemy przekazać naszym szkołom niezbędny sprzęt – mówi Elwira Musiałowicz- Czech, zastępca burmistrza Jasła.

Projekt „Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów rząd przeznaczył 186 mln zł.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gate box
11 miesięcy temu

The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x