JDKKultura

JDK: Kiedy króla boli ząb…

Jasielskim Domem Kultury zaprasza na przedstawienie Katarzyny Lengren „Kiedy króla boli ząb” w wykonaniu Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce Zdroju. Spektakl zostanie wystawiony 25 stycznia br. godz. 9. oraz o godz. 11. Bilety są dostępne w sekretariacie JDK, tel. 13-44-351-50.

Kiedy króla boli ząb… (kliknij aby powiększyć)
„Kiedy króla boli ząb” to opowieść o tym, jak cały dwór: królowa, ochmistrzyni, mała księżniczka, kucharz a nawet kot starali się pomóc królowi uporać się z jego bólem. Kto wie, jakby się ta opowieść skończyła, gdyby nie podstęp…
Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce Zdroju powstał niedługo po II wojnie światowej w 1949 roku. Jego założycielką była Stanisława Rączko, łączniczka Armii Krajowej. Pierwsza premiera odbyła się 12 listopada 1949 roku. Wystawiono wówczas adaptację baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. W czasie pierwszego przedstawienia urządzono plebiscyt na nazwę teatru. Padły dwie propozycje „Rabcio” i „Zdrowotek”. Pierwsza z nich bardziej przypadła do gustu wybierającym i teatr nosi ją do dziś.
W ciągu 60 lat działalności teatr wystawił 123 sztuki (108 premier i 15 wznowień).
Obecnie dyrektorem placówki jest Zbigniew Wójciak, który kontynuuje założoną od początku ideę, czyli wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x