Kultura

Jubileusz jasielskiej Policealnej Szkoły Medycznej

6 października odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 50 – lecia Policealnej Szkoły Medycznej im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle. Główne obchody jubileuszu odbyły się w Jasielskim Domu Kultury. Burmistrz Andrzej Czernecki złożył na ręce dyrektor szkoły Alicji Dachowskiej gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej.

Jubileusz jasielskiej Policealnej Szkoły Medycznej

– Jasło byłoby zupełnie inne, gdyby nie było tej szkoły w naszym mieście. I za to chciałem bardzo serdecznie w imieniu władz miasta i wszystkich mieszkańców podziękować. Pani dyrektor jest osobą absolutnie niezwykłą, jeśli chodzi o swoja dynamikę, siłę przekonywania i determinację. Myślę, że to wszystko, co dzieje się w tej chwili w szkole w ramach rewitalizacji otwartych przestrzeni publicznych, doprowadzi do tego, że już w przyszłym roku to nie będzie tylko szkoła z pięknym dworem neogotyckim, ale też ze wspaniałym parkiem, który będzie miejscem licznych odwiedzin mieszkańców miasta. Będzie też dowodem na to, że szkoła to nie tylko miejsce, gdzie się uczy, ale to jest też miejsce, które ma swoją niezwykłą siłę – pokreślił burmistrz.
Jubileusz jasielskiej Policealnej Szkoły Medycznej
Szkoła utrzymuje wysoki poziom kształcenia, od kilku lat ma jeden z najwyższych wyników zdawalności egzaminów zawodowych w województwie podkarpackim. Od ubiegłego roku placówka należy do ogólnopolskiej sieci „Szkół Promujących Zdrowie”.
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
red. TW
red. TW
2024 lat temu

Wielkie sukcesy i wspaniali. Ja chwalę ciebie, ty pochwal mnie i życie jest piękne. Co te obłudniki zrobią, jak się koryto skończy tak jak w Grecji… o Rumiany i reszta, winnice już macie, a więc może i reszta blisko?? Pomyślcie, żeby przed wejściem do waszych biur przez oficerów posprzątać szuflady…o ile zdążycie.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x