JDKKultura

Karnawałowe szaleństwa w JDK

Pełne pozytywnych emocji popołudnie i wieczór miały dzieci, zabrane przez opiekunów – we wtorek, 13 lutego br. – do Jasielskiego Domu Kultury, na przygotowane specjalnie dla nich feryjne imprezy.

Karnawałowe szaleństwa w JDK

Najpierw, o godz. 16. warszawski Teatr Bajlandia wystawił, dydaktyczny spektakl „Przygody Kubusia i Ancymona”. Młodziutka widownia żywo reagowała na wszystko, co działo się na scenie: podpowiadała bohaterom jak mają się zachować, śmiała się z humorystycznych scenek i na cały głos ostrzegała przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Niedługo po spektaklu ta sama ekipa poprowadziła zabawę karnawałową dla maluchów. Hol JDK zaroił się od małych dam i kawalerów w najróżniejszych przebraniach balowych i codziennych ciuszkach. Przy piosenkach znanych jeszcze babciom i dziadkom, a nawet pradziadkom balowiczów, takich jak: „Jedzie pociąg z daleka”, „Kółko graniaste”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” i „Ojciec Wirgiliusz” wspaniale bawiły się – ku uciesze opiekunów – i 2-latki, i 12-latki.

GALERIA ZDJĘĆ:

Mali uczestnicy karnawałowego balu byli częstowani słodyczami i soczkami na powitanie, zaś na zakończenie harców przy muzyce, mogli próbować łapać mydlane bańki, których roje wydmuchiwał specjalny automat.

JDK – st

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x