KulturaWażne wydarzenia

Karpacka Troja uruchamia rezerwację biletów

Od środy, 20 lipca 2011 r., bilety wstępu do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy mogą rezerwować także turyści indywidualni. Dotychczas było to możliwe jedynie w przypadku grup zorganizowanych.

Karpacka Troja uruchamia rezerwację biletów (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Decyzja ta podjęta została ze względu na ogromne zainteresowanie Karpacką Troją (zwłaszcza w weekend oraz dzień wolny od opłat za zwiedzanie Skansenu) przekraczające maksymalną dzienną ilość osób, które Skansen jest w stanie przyjąć. Od dnia 20.07.2011 r. możliwa jest zatem telefoniczna rezerwacja biletów przez turystów indywidualnych. Rezerwacji można dokonywać od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-16.00 pod numerem telefonu 134405040 wew. 103.
Turyści wybierający się do Karpackiej Troi proszeni są o sprawdzanie dostępności miejsc oraz rezerwację biletów przed przyjazdem do Skansenu.
W chwili obecnej oprowadzanie po Skansenie odbywa się w grupach maks. 30 osobowych wpuszczanych najczęściej co pół godziny (jeśli w ciągu 30 minut nie zbierze się grupa min. 10 zwiedzających, wówczas wejście nastąpi o pełnej godzinie). Pierwszeństwo mają turyści, którzy dokonali wcześniejszej rezerwacji. Osoby, które jej nie dokonały będą mogły nabyć bilet na miejscu pod warunkiem, że wolne miejsca na dany dzień wciąż będą dostępne. Należy się jednak liczyć z tym, że w takim przypadku czas oczekiwania na wejście może wynieść nawet kilka godzin. W momencie wyczerpania się limitu biletów na dany dzień turyści nie posiadający rezerwacji nie będą wpuszczani.
Jednocześnie Muzeum Podkarpackie w Krośnie oraz Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy pragną przeprosić te osoby, którym ze względu na nadmiar turystów dotychczas nie udało się zwiedzić Karpackiej Troi, jednakże ze względów bezpieczeństwa obiekt nie jest w stanie przyjąć więcej turystów niż określony dzienny limit. Organizatorzy zapewniają także, że cały czas starają się maksymalnie usprawnić system wejścia i rezerwacji biletów, tak aby pobyt w Skansenie był dla turystów naprawdę miłym doświadczeniem.
Muzeum Podkarpackie w Krośnie
Informujemy także, że Skansen czynny jest od wtorku do niedzieli w następujących godzinach:
czerwiec-sierpień – 9.00-19.00*
kwiecień-maj, wrzesień-październik – 9.00-16.00*
styczeń-marzec, listopad-grudzień – 9.00-15.30*
*Ostatnia grupa wpuszczana jest na 2 godziny przed zamknięciem!

Ceny biletów za zwiedzanie obiektu kształtują się następująco:
Pełne zwiedzanie z przewodnikiem – ok. 1.30 godz. (wystawa, park archeologiczny oraz grodzisko)
Normalny – 18 zł
Ulgowy** – 13 zł
Rodzinny (rodzice + min. dwoje dzieci) – 50 zł
Dzieci do lat 6 – bezpłatnie
Zwiedzanie wystawy i parku archeologicznego z przewodnikiem – ok. 1 godz.
Normalny – 13 zł
Ulgowy** – 10 zł
Rodzinny (rodzice + min. dwoje dzieci) – 40 zł
Dzieci do lat 6 – bezpłatnie
** przysługuje emerytom, rencistom, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz studentom (za okazaniem legitymacji)
Informujemy także, że oficjalna strona internetowa Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja
w Trzcinicy znajduje się pod adresem www.karpackatroja.pl. Wszelkie informacje dla turystów można znaleźć na niej w dziale „Niezbędnik turysty”.
Dawid Iwaniec
Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja” w Trzcinicy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

ja nie wiem jaki „geniusz” ukladal biznes plan Partackiej Troii ale CHRON NAS BOZE OD NIEGO..i wydawanych przez niego lekka reka 12mln na domki z tektury i gmach-hold-betonowej biurokracji, brak dojazdu, brak parkingu, „rezerwacje” do tego cudu, o biletach 18pln na sztuke nie wspomne! KTOS JEST CIEZKO CHORY PSYCHICZNIE!
British Museum – wstep wolny
National History Museum – wstep wolny
Luwr – wstep wolny
Partacka Troja aka 3 domki z dykty + betonowy gmach administracyjny – 18pln
Polska to piekny i fajny kraj, ale rzadza nim debile..dlatego ciesze sie ze wyjechalem z tego postkomunistycznego-klerykalnego „piekielka”..

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Pamiętaj że się urodziłeś w Polsce ixi !!!!!!

dragoness
dragoness
2024 lat temu

@ ixi
Już się ze swoimi bzdurami nawet na ten portal przeniosłeś. Wejdź na strony w/w muzeów (o ile ogarniasz obce języki) i sprawdź komunistyczny proszku do prania ile tam kosztuje wstęp, a nie tu będziesz ludziom oczy mydlić! Wyjechałeś, szkoda, bo teraz będziesz wystawiał świadectwo Polakom za granicą i utrwalał stereotypy.
http://www.britishmuseum.org/the_museum/museum_in_london/london_exhibition_archive/archive_babylon/babylon/tickets.aspx
http://www.louvre.fr/llv/pratique/tarifs.jsp

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x