JDKKultura

Kino JDK zainaugurowało swoją działalność

W ciągu niespełna trzech miesięcy udało się stworzyć od podstaw kino o najwyższej jakości dźwięku i obrazu. Dzięki staraniom burmistrza Andrzeja Czerneckiego, Rada Miejska Jasła przyznała na ten cel z nadwyżki budżetowej kwotę 500 tys. zł. Uroczyste otwarcie kina odbyło się 19 września br. a zainaugurował je film pt. „Złodziejka książek”.

Kino JDK zainaugurowało swoją działalność
– Całe kino, które musieliśmy zbudować od podstaw zawdzięczamy bardzo mądrej decyzji burmistrza Andrzeja Czerneckiego i Rady Miejskiej Jasła. Nie mieliśmy możliwości pozyskania środków zewnętrznych na modernizację kina Syrena, ponieważ mogły się o nie starać kina, które wyświetlają 300 filmów rocznie. Za te 500 tys. zł, kupiliśmy sprzęt najwyższej klasy: nowoczesny projektor 2D, 3D, 4K, czyli najwyższy standard. Do tego dochodzi głos, dźwięk 7.1 dolby surround, 24 głośniki i srebrny ekran. Te elementy stawiają nas na najwyższej półce kinematografii w Polsce – mówi Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.
Kino JDK zainaugurowało swoją działalność
Podkreśla przy tym, że to nie koniec inwestycji. W planach jest jeszcze zakup nowych krzeseł oraz montaż klimatyzacji na sali widowiskowej. – Kino jest uzupełnieniem oferty JDK. Kiedy kilka miesięcy temu przestało funkcjonować dotychczasowe, okazało się, że kino w Jaśle jest niezwykle potrzebne. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom (…). Oferta będzie tak skonstruowana, aby bywalcy JDK nie stracili możliwości oglądania teatrów czy różnego rodzaju występów – powiedział podczas otwarcia Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.
Kino JDK zainaugurowało swoją działalność
Kino działa w systemie weekendowym oraz w poniedziałki. W swojej ofercie Jasielski Dom Kultury stawia głównie na nowości adresowane do odbiorcy w każdym wieku. Seanse filmowe w formacie 2D i 3D odbywają się dwa razy dziennie przez trzy dni w tygodniu: soboty i niedziele oraz tzw. tanie poniedziałki.
Szczegółowe informacje, repertuar oraz ceny biletów znajdują się na stronie JDK: www.jdkjaslo.pl w zakładce „kino” oraz na https://www.facebook.com/kino.jdk.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x