Kultura

Kołaczyccy licealiści zgłębiają tajniki kryminalistyki

W dniu 26 lutego 2013r., uczniowie klasy drugiej o profilu policyjno-strażackim kołaczyckiego liceum wzięli udział w 3-godzinnych warsztatach kryminalistycznych prowadzonych przez pułkownika Józefa Kubasa, nauczyciela akademickiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

 alt=
Kołaczyccy licealiści zgłębiają tajniki kryminalistyki
Zajęcia rozpoczęły się od wykładu naukowego z zakresu kryminalistyki i kryminologii. Uczniowie zostali zapoznani z różnymi technikami kryminalistyki, dowiedzieli się na czym polega zastosowanie czterech podstawowych dziedzin kryminalistyki: taktyki, techniki, strategii i metodyki kryminalistycznej oraz zgłębili tajniki informatyki śledczej.
 alt=
Kołaczyccy licealiści zgłębiają tajniki kryminalistyki
Poza wiedzą teoretyczną młodzież miała możliwość uczestniczenia w zajęciach praktycznych na specjalistycznym sprzęcie laboratoryjnym, używanym w kryminalistyce do zbierania odcisków palców oraz zabezpieczania dowodów zbrodni czy wypadku. Poznali nowoczesne metody ich wykonywania, mogli sami pod okiem profesjonalisty spróbować swoich sił w ćwiczeniach. Pasja i zaangażowanie prowadzącego zajęcia sprawiły, że wzbudziły one olbrzymie zainteresowanie wszystkich uczestniczących w warsztatach.
 alt=
Kołaczyccy licealiści zgłębiają tajniki kryminalistyki
Na koniec wywiązała się wspólna dyskusja w klimacie iście studenckim. W tym samym dniu klasy maturalne wzięły udział w wykładzie z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego, przeprowadzonym również przez pracownika naukowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania Pana dr Leszka Barana.
Zajęcia z pracownikami akademickimi pozwalają młodzieży nie tylko poszerzyć ich wiedzę, ale przede wszystkim lepiej przygotować uczniów do dalszego kształcenia poprzez poznawanie różnych dziedzin nauki związanych z planowanymi studiami wyższymi.
Dariusz Władyka
LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x