KulturaWażne wydarzenia

Kołaczyckie Liceum Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Projekt z Klasą”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Projekt z klasą”, zorganizowanego przez wydawnictwo Nowa Era.

Kołaczyckie Liceum Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Projekt z Klasą”
Licząca dwudziestu dwóch członków grupa uczniów wraz z opiekunami – panią Małgorzatą Piątkowską i panią Wioletą Maziarz, opracowała i zgłosiła do konkursu projekt edukacyjny pt. „ Hi! Привет! Hallo!- pociągiem marzeń w świat ”. Ich projekt to fascynująca podróż, w której nauka języków obcych odbywa się poprzez literaturę, muzykę, taniec oraz grę aktorską. Podróżnicy tej wyprawy to uczniowie o uzdolnieniach aktorskich, wokalnych, tanecznych i plastycznych, którzy stworzyli inspirujący scenariusz inscenizacji w trzech językach angielskim, rosyjskim i niemieckim.
Kołaczyckie Liceum Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Projekt z Klasą”
W Kołaczyckim Liceum już od siedmiu lat młodzież rozwija swoje pasje językowe w Anglojęzycznym Kole Teatralnym, łącząc je z fascynacjami teatralnymi, prezentując klasykę w języku angielskim oraz tworząc własne scenariusze. Z czasem uczniowie zapragnęli poszerzyć swój repertuar o język rosyjski i niemiecki. Inspiracją do podjęcia takiego wyzwania były kontakty, poprzez platformy e-learningowe, ze szkołami z innych krajów, a także bezpośrednie spotkanie z odbywająca w naszej szkole praktykę studentką Alexandrą Jadwigą Wößner z Niemiec. Uczniowie zafascynowani nowymi znajomościami oraz różnorodnością kultur, zaczęli z sukcesem pokonywać bariery językowe, a dzięki temu poznawać lepiej rówieśników z innych krajów oraz uczyć się przez zabawę.
Kołaczyckie Liceum Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Projekt z Klasą”
Po zgłoszeniu projektu do konkursu młodzież z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do realizacji założonych celów, jakimi była reklama i promocja własnej pracy. W kilkuminutowym spocie reklamowym w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim zaprezentowali swój pomysł . Dzięki społecznościowym portalom i lokalnym mediom zyskali duże zainteresowanie oraz poparcie dla twórczego projektu, na który spływały tysiące głosów z powiatu, innych województw, a nawet spoza granic kraju. Choć konkurencja zgłoszonych 224 projektów z całego kraju wydawać by się mogła nie do pokonania, to silna determinacja zespołu i wysiłek zostały docenione przez jury konkursu.
Wygrana nagroda finansowa, którą otrzymali laureaci, zostanie przeznaczona na spełnienie ich marzeń – udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez profesjonalnych aktorów.
LO w Kołaczycach

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x