Przegląd mediów

W ten weekend będzie można przekroczyć granicę w Bieszczadach

Od 8 do 10 sierpnia w okolicach Wołosatego w Bieszczadach zostanie uruchomiona odprawa graniczna poza czynnymi przejściami granicznymi. Turyści zainteresowani przekroczeniem polsko-ukraińskiej granicy muszą posiadać paszport i spełniać inne wymagane warunki zgodnie z kodeksem granicznym Schengen.

Odprawa graniczna poza czynnymi przejściami granicznymi będzie prowadzona w obrębie Przełęczy Beskid pod Menczyłem. Punkt odpraw granicznych będzie funkcjonował od 8 do 10 sierpnia w godzinach 9-18.

Przekraczać granicę będą mogły wszystkie osoby niezależnie od posiadanego obywatelstwa na podstawie dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy. Turyści będą mogli przekroczyć granicę pieszo i na rowerze. Każdy podróżny będzie musiał przejść kontrolę polskich i ukraińskich służb granicznych oraz celnych.

Obywatele państw Unii Europejskiej muszą posiadać ważny paszport, a obywatele Ukrainy ważny paszport oraz wizę lub dokument pobytowy jeśli jest wymagany, bądź zezwolenie MRG. Na drodze prowadzącej do miejsca przekroczenia granicy zostaną wprowadzone tymczasowe ograniczenia w ruchu. Należy stosować się do poleceń i komunikatów służb czuwających nad bezpieczeństwem.

Super Nowości 24

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x