KulturaMBP

Kolejna ogólnopolska nagroda dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle

10 maja 2012 r. podczas konferencji inaugurującej III Warszawskie Targi Książki odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011 organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Dyplom (kliknij aby powiększyć)
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz kolejny otrzymała wyróżnienie w konkursie za podtrzymywanie wysokiego poziomu imprez służących promocji książki i czytelnictwa, kreatywność w pozyskiwaniu użytkowników i ich edukacji kulturalnej. Biblioteka znalazła się w gronie ośmiu najaktywniejszych bibliotek w Polsce. Jest to już trzecia nagroda w tym konkursie, w 2010 r. jasielska biblioteka zajęła II miejsce w konkursie, a w 2011 r. otrzymała wyróżnienie specjalne.
MBP w Jaśle realizuje szereg różnorodnych działań kulturalno-edukacyjnych mających na celu popularyzację czytelnictwa i upowszechnianie wiedzy, m.in. zajęcia animacyjno-czytelnicze, zajęcia edukacyjne, spotkania autorskie, promocje książek, spotkania dyskusyjnych klubów książki, warsztaty internetowe. Obok zbiorów książek i czasopism drukowanych biblioteka posiada bogate zbiory multimedialne gromadzone na różnych nośnikach, standardem jest dostępność Internetu. Co roku dodawane są nowe formy pracy.
W czerwcu 2011 r. powstał Klub Czytających Rodzin, od października realizowany jest cykl „Zostań czytelnikiem! Odkryj krainę książki i biblioteki” oraz przy współpracy z Jasielskim Uniwersytetem Dziecięcym zajęcia Przystanek Biblioteka Juniwersytecka. W 2011 r. realizowane były dwa projekty dofinansowane przez MKiDN: Literacki Park oraz VI Festiwal Poezji i Prozy. MBP w Jaśle była partnerem dla Nieformalnej Grupy Młodzieży MAKAMZA, która realizowała projekt HAPPYlegEND w ramach programu Młodzież w działaniu. Stałym elementem zajęć dla dzieci jest głośne czytanie, które odbywało się nie tylko w bibliotece, ale również podczas Pikniku Europejskiego w Pałacu w Gorajowicach, w czasie pikniku w Parku Miejskim czy w Stajniach Kawaleryjskich.
Przy MBP działają: Klub Powiększania Wyobraźni, zrzeszający lokalnych twórców i miłośników literatury, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”, Klub Czytających Rodzin, Jasielski Klub Podróżnika i dwa Dyskusyjne Klub Książki.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x