Kultura

Kolejne sukcesy grupy "STREET ELITE" na tanecznych scenach

Nasza Jasielska grupa taneczna „Street Elite” prowadzona przez Tomasza Berkowicza zajęła I miejsce w Międzywojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „18 Mikołajkowe Spotkania Taneczne”, odbytych w dniu 10 grudnia 2010r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Grupa Street Elite
W przeglądzie wzięło udział 39 zespołów, które oceniała komisja artystyczna w składzie:
Anna Kniaziewicz – przewodnicząca – instruktor tańca technik jazz i modern jazz – Rzeszów
Justyna Pietrucha – nauczyciel technik tańca klasycznego – Rzeszów
Danuta Kamińska – nauczyciel tańca, pedagog – Krosno
Jasielska grupa wywalczyła podium w trzeciej grupie wiekowej (powyżej 15 lat), razem z grupami technik hip-hop, tańca współczesnego, show Dance, tańca estradowego oraz improwizacji tanecznych. Tym bardziej cieszy docenienie naszej grupy przez jury z pośród tak wielu zespołów i technik tanecznych.
Grupa Street Elite
Grupa „Street Elite” nie była jedyną grupą reprezentującą Jasło. Swoje umiejętności prezentował także Zespół Taneczny ‘R-REVOLUTION” z Jasielskiego Domu Kultury prowadzony przez Katarzynę Koronę.
Na tym przeglądzie Grupa „Street Elite” wystąpiła w składzie: Jarek Klaudia, Kudłacz Tomasz, Stęgowska Katarzyna, Kraus Adam, Wysocka Dagmara, Gaweł Miłosz, Śliwińska Katarzyna, Mularska Agata.
To nie jedyny sukces w ostatnim czasie. 26 listopada bieżącego roku w Mielcu, odbył się IX Przegląd Zespołów Tanecznych „PASIKONIK” 2010, gdzie nasza grupa wśród 26 zespołów zajęła 3 Miejsce.
Grupa Street Elite
Zespoły oceniała komisja w składzie:
Roman Malkiewicz – przewodniczący – choreograf, instruktor tańca WDK w Rzeszowie
Karolina Baran – tancerka i instruktor tańca współczesnego
Zbigniew Wrzyszcz – tancerz i trener tańca towarzyskiego
W Mielcu nasza grupa reprezentowała Jasło oraz Studio Tańca w składzie: Banach Justynka, Bracik Ewa, Budziak Kinga, Gaweł Miłosz, Kraus Adam, Kudłacz Tomasz, Mularska Agata, Salacha Magdalena, Stęgowska Aleksandra, Stęgowska Katarzyna, Śliwińska Katarzyna, Wysocka Dagmara oraz Zwoleńska Sonia.
Zaznaczyć należy, iż wyróżnienie trafiło także do zespołu „Amanda z zespołem” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, a oglądać na przeglądzie można było także zespoły „Endorfina” oraz „Respekt” także z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.
Jednak na tych zwycięstwach grupa „Street Elite” nie poprzestanie. Aktualnie tancerze przygotowują się do następnych imprez tanecznych.
Stroje dla naszej grupy powstały przy pomocy:
• PGNiG SA, Karpacki Oddział Obrotu Gazem, Gazownia Jasielska
• Astro – Producent Garniturów oraz odzieży damskiej i męskiej
S.E.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś
ktoś
2024 lat temu

no jak pan Berkowicz ma znajomości to tak jest .. przykre ; /

Alma
Alma
2024 lat temu

hm… naprawdę sądzisz, że jest to kwestia znajomości??? Inne osoby też je mają i co nie wygrywają a skoro to miało by znaczenie powinny być te grupy na pierwszym miejscu – nie są. Według mnie liczy się pomysł na taniec i umiejętność przekazania a co najważniejsze nauczenia tego innych i zapanowania nad grupą – idealnym trzeba być w każdym punkcie a nie tylko w jednym… ale jak widać nie masz o tym bladego pojęcia. p.s Pamiętaj,że poważny człowiek nie boi się podpisać pod swoją wypowiedzią.

Lela
Lela
2024 lat temu

Żadne znajomości, po prostu są świetni, bo dużo trenują i mają świetnego trenera Tomka.. Sama tanczyłam w Studio Tanca Podkarpacie taniec towarzyski i dobrze wiem, ze są tam świetni trenerzy- Pan Adam i Pan Tomek.
Ciężka praca i talent.. Gratulacje dla Street!

magda
magda
2024 lat temu

anna kniaziewicz ? ona nie potrafi tanczyc. nie nadaje sie do sedziowania i ma chory charakterek…

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x