r e k l a m a
KulturaMBPWażne wydarzenia

Kolejni mali studenci zaprzyjaźnieni z Biblioteką

12 maja 2012 r. ostatnia grupa studentów Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego w semestrze wiosennym 2011 / 2012 odwiedziła Przystanek Biblioteka Juniwersytecka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Kolejni mali studenci zaprzyjaźnieni z Biblioteką
Podobnie jak ich koledzy i koleżanki, wysłuchali krótkiego wykładu „Książka? – Książka!”, podczas którego dowiedzieli się, co łączy egipskie gliniane tabliczki z książkami dostępnymi w bibliotekach cyfrowych, dlaczego jedną z ważniejszych postaci w historii książki był Jan Gutenberg, oraz w jakich sytuacjach audiobooki sprawdzają się lepiej niż książki tradycyjne.
Kolejni mali studenci zaprzyjaźnieni z Biblioteką
Następnie studenci wzięli udział w zajęciach praktycznych z różnymi rodzajami książek: czytali książki elektroniczne na specjalnych czytnikach, układali własne historie mieszkańców miasteczka Mamoko, słuchali audiobooków w Internecie i poznawali portale edukacyjne dla dzieci, pełne zabawnych i bezpiecznych gier, wśród których niezwykle popularne okazało się golenie taty Lulka.
Kolejni mali studenci zaprzyjaźnieni z Biblioteką
Cykl spotkań „Przystanek Biblioteka Juniwersytecka” miał na celu zaprezentowanie dzieciom, ale także rodzicom różnorodnych, zarówno tradycyjnych, jak i innowacyjnych form książek i metod pracy z nimi, oraz zachęcenie do sięgania po książki, ponieważ niezależnie od nośnika, czytanie jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju psychicznego, emocjonalnego i moralnego dzieci.
Cieszy fakt, że uczestnicy zajęć odkryli magię książek, a dużym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko książki elektroniczne, ale także pobudzające wyobraźnię książki obrazkowe. W semestrze wiosennym w zajęciach wzięło udział około 80 małych studentów. Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki oraz informatory o książkach i cyklach zajęć polecanych rodzicom i dzieciom przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x