JDKKultura

Koncert muzyki etnicznej

Na kolejny koncert zorganizowany w ramach „Wakacji ze sztuką” zaprasza w najbliższą niedzielę (31 lipca) Jasielski Dom Kultury. Tym razem park będzie rozbrzmiewał muzyką etniczną z różnych stron świata w wykonaniu zespołu Acoustic Acrobats.

Kliknij aby powiększyć
Grupa pod tą nazwą istnieje niedługo, bo od zeszłego roku, ale tworzący ją muzycy współpracowali i razem występowali od kilku lat. W latach 2008–2010, jeszcze nie jako Acoustic Acrobats zagrali blisko 200 koncertów w Polsce, dziewięciu krajach Europy, a także na Jamajce i w Afryce. Zdobywali doświadczenia koncertując w synagogach, teatrach, filharmoniach, na stadionach, ale także w kameralnych salach, czy w miejscach tak egzotycznych, jak położona w dżungli misja. Dojrzewali jako ludzie i jako muzycy, uczyli się czerpać energię od tysięcy spotykanych przez nich ludzi różnych ras i narodowości oraz dawać radość innym, wzruszać ich i wprawiać w zadumę swą muzyką. W kwietniu ubiegłego roku postanowili założyć nowy zespół grający muzykę etniczną z różnych stron świata. Kilka kolejnych miesięcy poświęcili na pracę nad koncepcją i kształtem artystycznym nowej grupy by z początkiem roku 2011 rozpocząć niezależną działalność pod nazwą Acoustic Acrobats.
Skład Acoustic Acrobats tworzą: Piotr Skupniewicz, Bogusław Zięba, Jacek Hołubowski, Adam Leśniak, Jacek Fedkowicz, Damian Rękas.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x