r e k l a m a
JDKKultura

Koncert zespołu „Dziewczyny” w JDK

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu „Dziewczyny”. Koncert odbędzie się w niedzielę 18 listopada o godzinie 17. Wstęp wolny.

Zapowiedź (kliknij aby powiększyć)
Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy jaślanki Anny Karamon, Aleksandry Nowak i gitarzysty Krzysztofa Łochowicza. Rok później dołączyli do nich kontrabasista Maciej Matysiak, perkusista Artur Lipiński oraz Bogusz Wekka grający na przeszkadzajkach. W tym samym roku już jako zespół „Dziewczyny” dwukrotnie wygrali program „Hit Generator”, zdobywając popularność wśród szerszego grona odbiorców. Ich piosenka „Cash box” znalazła się również w krajowym finale Eurowizji 2010.
8 marca 2010 roku ukazał się debiutancki album grupy „Dziewczyny z sąsiedztwa”, ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych, jak i odbiorców. Rok później Ania i Ola wzięły udział w programie „X Factor”, gdzie dotarły do finałowej piątki, zaskarbiając sobie sympatią publiczności.
12 czerwca 2011 roku „Dziewczyny” wystąpiły podczas Dni Jasła. Ich koncert zgromadził na jasielskim rynku wielotysięczną publiczność, która znakomicie bawiła się przy piosenkach z ich debiutanckiego albumu. Dzień później ukazała się specjalna edycja tego krążka z utworem „Jesteś moim ideałem”.
Grupa nieprzerwanie koncertuje i pracuje nad nowym albumem.
JDK

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X