KulturaWażne wydarzenia

Konkurs i festiwal jasielskich harcerzy

W ostatnim czasie w jasielskim Hufcu ZHP odbyły się dwa wartościowe przedsięwzięcia kulturalne. Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” miał miejsce w Zespole Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle. Jego hasłem przewodnim był cytat z piosenki Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście…”.

Konkurs i festiwal jasielskich harcerzy (fot. Szymon Kosicki)
Występy młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Beata Urban, Aleksandra Sokołowska, Agata Korzec i Iwona Dziedzic. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: – zuchy – Barbara Trzeciak (GZ „Dzielne Orły” z Zarzecza), harcerze – Sylwia Więcek (139. DH „Lisy” przy Gimnazjum Nr 2 w Jaśle), harcerze starsi – Gabriela Czerwińska (139. DH „Lisy” przy Gimnazjum Nr 2 w Jaśle),wędrownicy – Angelika Lula (139. DH „Lisy” przy Gimnazjum Nr 2 w Jaśle). W Chorągwianym (wojewódzkim) Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”, jaki odbył się w Lesku, druhna Angelika Lula zajęła drugie, a druhna Sylwia Więcek – piąte miejsce.
Konkurs i festiwal jasielskich harcerzy (fot. Szymon Kosicki)
Z kolei na scenie auli Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle miał miejsce Zuchowy i Harcerski Festiwal Piosenki Hufca Jasło. Jury w składzie: Irena Stompel, Monika Twarduś, Dorota Pietruszka, Stanisława Baziak i Jerzy Łącki wyłoniło zwycięzców.
W kategorii zuchów I miejsce zajęła Gromada Zuchowa „Muchomorki” z Lipnicy Dolnej, wśród harcerzy – 15. DH z Szebni, w grupie harcerzy starszych – 24. Harcersko – Pożarnicza DH ze Skołyszyna, a w kategorii drużyn wielopoziomowych – 139. DH „Lisy” z Jasła, która jak co roku przygotowała własną piosenkę do słów swojego drużynowego, hm. Wiesława Hapa pt. „Wołali ją Florentyna”, poświęconą Florentynie Madejewskiej.
Zespoły te będą reprezentować Hufiec Jasło na Festiwalu Chorągwianym w Ropczycach.
KH

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
yyy
yyy
2024 lat temu

a gdzie druh Antoni W.?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x