r e k l a m a
KulturaMBP

Konkurs na Booktalking

Zapraszamy do zabawy słowem, obrazem i dźwiękiem. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Wariacje literackie” organizuje konkurs na Booktalking czyli najlepszą mówioną recenzję książki.

Polski! Po-wiedz to!” w MBP
Zapowiedź
Celem konkursu jest promowanie czytania dla przyjemności, rozwijanie świadomości literackiej czytelników, zachęcanie do sięgania po wartościową literaturę. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestnika konkursu jest nagranie filmu, który zawiera ustną prezentację dowolnej książki metodą booktalkingu, wypowiedź nie może przekroczyć 5 minut. Wysoko oceniane będą: oryginalna forma prezentacji, właściwy dobór słownictwa, modulacja głosu, budowanie napięcia i tworzenie odpowiedniej atmosfery, a także przekazanie emocji.
Film powinien być nagrany na nośniku elektronicznym umożliwiającym odtworzenie. Nośnik elektroniczny, opisany imieniem i nazwiskiem oraz adresem, prosimy dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, 38-200 Jasło z dopiskiem ”Konkurs na Booktalking”. Konkurs będzie trwał od 30 września – 04 listopada 2013 r.. Rozstrzygnięcie Konkurs nastąpi w dniu 8 listopada 2013 r.
Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.
Regulamin konkursu dostępny są na stronie www.mbp.jaslo.pl oraz blogu projektu http://wariacjeliterackie.blogspot.com/.
Projekt „Wariacje literackie” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x