KulturaMDK

Konkurs recytatorski „Alfabet przyrody”

49 uczniów szkół podstawowych powiatu jasielskiego wzięło udział w konkursie recytatorskim ALFABET PRZYRODY, który odbył się 29 maja br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Uczniowie prezentowali wiersze i fragmenty prozy o tematyce przyrodniczej w dwóch kategoriach: recytacji i teatralizacji wiersza.

Konkurs recytatorski w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle (fot. MDK)
W jury konkursu zasiadły: Krystyna Ziemba – kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Kamila Korolko – aktorka Teatru MASKA w Rzeszowie i Katarzyna Antonik-Stompel – instruktorka teatralna Jasielskiego Domu Kultury.
W kategorii wiekowej klasy 0 – III równorzędne nagrody otrzymali:
Konkurs recytatorski w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle (fot. MDK)
Recytatorzy: Filip Preisner (MDK w Jaśle, kl. 0), Kacper Zoła (SP w Duląbce, kl. I), Wiktoria Ignarska (SP nr 2 w Jaśle, kl. I), Jonatan Maciejowski (ZSPiG w Bieździedzy, kl. II), Katarzyna Preisner (MDK w Jaśle, kl. II), Jakub Serwa (ZS w Opaciu, kl. II) oraz Patrycja Bania (MDK w Jaśle, kl. I) występująca w kategorii teatralizacja wiersza.
Wyróżnieni zostali: Błażej Liana (SP w Zarzeczu, kl. I), Dagmara Czapeczka (SP w Duląbce, kl. II), Wiktoria Gazda (NSP w Łubienku, kl. III).
Konkurs recytatorski w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle (fot. MDK)
Spośród starszych uczestników (kat. wiekowa kl. IV – VI) nagrodzeni zostali: recytatorzy – Maria Preisner (MDK w Jaśle, kl. IV), Joanna Tutaj (ZSM nr 1 w Jaśle, kl. V), Karolina Gajecka (ZS w Opaciu, kl. V), Weronika Winiarska (ZSPiG w Bieździedzy, kl. VI), Klaudia Owczorz (SP w Duląbce, kl. VI), Magdalena Łopatyńska (ZS w Opaciu, kl. VI) i występujący w kategorii teatralizacja wiersza – Filip Nowak (NSP w Gliniku Polskim, kl. V).
Wyróżniono Karolinę Gorgosz (ZSM nr 1 w Jaśle, kl. IV), Patryka Halucha (SP nr 2 w Jaśle, kl. IV) i Jana Momota (SP nr 2 w Jaśle, kl. VI). W kategorii teatralizacja wiersza wyróżnienie otrzymała Aleksandra Wojdyła z ZSPiG w Bieździedzy.
Nagrody laureatom wręczała Grażyna Leńczuk – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.
MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x