Kultura

Konkurs „Zostań czarną owcą” rozstrzygnięty

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem! Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj! – to słowa kampanii informacyjnej bibliotekarzy, do której przyłączyli się miłośnicy książek z całej Polski.

Konkurs „Zostań czarną owcą” rozstrzygnięty (kliknij, aby powiększyć)
Zainspirowani kampanią, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie ogłosili konkurs „Zostań czarną owcą”. Celem ogłoszonego w lipcu konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki.
31 sierpnia 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Najaktywniejszą wakacyjną czytelniczką okazała się uczennica klasy III – Daniela Goleń. Daniela w czasie wakacji wypożyczyła 65 książek. Tytuł „Czarnej Owcy” otrzymała również Marta Solecka, która wypożyczyła 58 woluminów.
Laureatkom najbardziej podobały się wiersze Brzechwy i Tuwima, seria o Martynce oraz opowiadania i bajki o zwierzętach.
Wśród laureatów konkursu znalazły się również: Monika Łaskawska, Emilka Średniawska, Ola Socha, Madzia Janusz i Kinga Goleń.
Marta Gąsiorowska
GOKiCz w Skołyszynie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x