KulturaMBP

Konkursy: Laureaci XXV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle mają przyjemność ogłosić wyniki XXV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło.

Ponieważ w obecnej sytuacji nie możemy zaprosić Państwa na uroczysty finał o rozstrzygnięciu Konkursu informujemy na naszej stronie internetowej.
Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Na tegoroczną edycję w kategorii „wiersze”, 120 osób nadesłało 411 utworów. Z kolei w kategorii „opowiadania” 126 autorów zaproponowało 169 tekstów. Łącznie na Konkurs wpłynęło 580 utworów, które zostały przesłane przez 246 osób – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Laureaci Konkursu otrzymają dyplomy i nagrody pocztą.

Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury) oraz Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg).
Wśród laureatów są również uczniowie z Jasła i okolic: Aleksandra Sieńkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, Kornelia Mikrut ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, Nikola Bigos ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy, Julia Nguyen Van ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle, Zuzanna Banach-Dziura z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Gratulujemy!
Zainteresowani wynikami konkursu mogą zapoznać się z Listą laureatów XXV OKLTDiM na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl).
Prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym, który otrzymają laureaci konkursu. Tomik jest dostępny także na stronie internetowej Biblioteki w formacie PDF.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x