KulturaMBP

MBP: Światowy Dzień Poezji

Poezja pomaga zrozumieć otaczający nas świat, swoje przeżycia, tęsknoty i odczucia, dostrzec inną perspektywę. Jedni za nią przepadają, inni jej nie rozumieją. 21 marca cały świat obchodzi Dzień Poezji. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaczyna poetyckie świętowanie już od 16 marca.

Rozpoczniemy je nowym cyklem wykładów i spotkań pod hasłem „Świat literatury, literatura świata”. Powrócimy w nim do klasyki literatury polskiej i światowej, przybliżymy sylwetki autorów, przyjrzymy się różnorodnym nurtom. Będzie też okazja do poznania współczesnych trendów i zwrócenia uwagi na ważne zjawiska w literackim świecie.Cykl zainauguruje wykład Aleksandry Brzuzy Znikąd z miłością. Josif Brodski: poeta i świat, który odbędzie się 16 marca 2021 r. o godz. 18:30 za pośrednictwem kanału MBP w Jaśle na portalu Facebook.

 

Od 16 do 23 marca zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz do Czytelni Działu Informacyjno-Regionalnego po Wiersze do kieszeni. Każdy czytelnik będzie mógł zabrać ze sobą wiersz jednego z laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło lub znanego poety.

MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
alinka99x
alinka99x
3 lat temu

poelcam poezje:
wrozkalaicja.pl

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x