JDKKultura

Kozak System w Jaśle

Sobotni wieczór podczas VIII Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle uświetnią muzycy ukraińskiej formacji Kozak System, którzy, jak sami mówią, łączą w swojej muzyce kozacki czad z rytmami ska, reggae i punk. Grupa zastąpi innych przedstawicieli Ukrainy, zespół Percalaba, gdyż ich występ nie dojdzie do skutku, z powodu problemów zdrowotnych części muzyków.

Kozak System w Jaśle

Kozak System – to zespół, który tworzą muzycy formacji znanej z anteny radiowej Trójki i koncertów w Polsce – Haydamaky, ale z nowym wokalistą – Iwanem Łenio.

Muzycy występowali do tej pory m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Polsce, Holandii, Austrii, Rumunii, Szwecji, Włoszech, Kanadzie i USA. Byli zapraszani również na największe sceny świata, m.in.: „Lowlands”, „Toronto Bloor”, „Przystanek Woodstock”,  „Amstredam Roots Fest”, „Huntenpop”, „Calgary Music Festival”, czy „Creation of Peace”, gdzie występowali obok gwiazd światowego formatu, takich jak: The Prodigy, Bloc Party, Faith No More, Placebo, The Offspring, Fatboy Slim, czy Sex Pistols.

4 czerwca 2009 roku ukazał się album będący zapisem koncertowego projektu „Voovoo i Haydamaky”, który po dwóch tygodniach osiągnął status złotej płyty. Haydamaky wystąpili ponownie razem z Voo Voo  w styczniu 2012 roku podczas ceremonii otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie. W tym samym roku doszło do konfliktu pomiędzy wokalistą Ołeksandrem Jarmołą, a pozostałymi muzykami, którzy ostatecznie zdecydowali o opuszczeniu grupy. Tak narodził się Kozak System.

28 lutego 2013 roku odbyła się polska premiera debiutanckiego albumu zespołu „Shablia”. Muzyka zawarta na krążku jest kontynuacją stylu, do którego przyzwyczaili nas muzycy, ale w bardziej dojrzałej pod względem tekstowym i muzycznie formie, pełnej pozytywnej energii. Zespół zaprezentował swój premierowy materiał w Polsce 23 marca w Krakowie w Teatrze Łaźnia Nowa na festiwalu „Lou Rocked Fest” i 24 marca na wspólnym koncercie z zespołem Enej w warszawskim klubie „Proxima”. W tym roku zespół wystąpił również na jednym z największych europejskich festiwali – Przystanku Woodstock 2013. Kolejna okazja do zobaczenia ich na żywo nadarza się w Jaśle. Zapraszamy!

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x