JDKKultura

Krzysztof Herdzin Trio w JDK

Piosenki Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza wypełniły drugi koncertowy wieczór JasMatów, czyli Jasielskich Jazzowych Klimatów. Utwory w jazzowych aranżacjach przygotowanych przez Krzysztof Herdzin Trio z gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz spotkały się z ciepłym przyjęciem jaślan.

Krzysztof Herdzin Trio w JDK
– Bardzo się cieszę, że zostaliśmy tutaj zaproszeni, ponieważ postać pana Jerzego Matuszkiewicza jest mi bardzo bliska. Wielokrotnie ze sobą współpracowaliśmy. Myślę, że w dużej części jestem specjalistą od jego twórczości, ponieważ byłem szefem muzycznym kilku dużych koncertów, z orkiestrami i z udziałem wokalistów, gdzie zawartość merytoryczną stanowiły jego piosenki. Są to utwory cudowne. Na pewno wszyscy państwo znacie i pamiętacie jego melodie z filmów i seriali – powitał przybyłych Krzysztof Herdzin.
Muzycy rozpoczęli od melodii przewodniej serialu „Czterdziestolatek”. Utwór wzbogacony o elementy improwizacji zyskał na zadziorności i słusznie został nagrodzony gromkimi brawami. Kolejną serialową kompozycją była „Podróż za jeden uśmiech”. Później przybyli do Jasielskiego Domu Kultury zanurzyli się w dźwiękach melodii ze „Stawki większej niż życie” i „Nie lubię poniedziałku”. Fani jazzu usłyszeli również „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” z repertuaru Hanny Banaszak, „Oddalasz się” czy temat z serialu „Wojna Domowa”.
Po tej części koncertu na scenie pojawił się gość specjalny – znakomita wokalistka jazzowa, kompozytorka i skrzypaczka – Dorota Miśkiewicz. Rozpoczęła swój występ od piosenki „Wyrzeźbiłam twoją twarz” z filmu „Małżeństwo z rozsądku”. Później przypomniała m.in. utwór „La Valse Du Mal” z repertuaru Kaliny Jędrusik, a na zakończenie zabrzmiał nieśmiertelny przebój z serialu „Wojna Domowa” – „Tylko wróć”. Żywiołowo reagująca publiczność (do czego zachęcał sam Krzysztof Herdzin) nie chciała szybko rozstać się z artystami, dlatego na bis zabrzmiał ponownie, tym razem odśpiewany wspólnie z publicznością przebój „Tylko wróć”.
Zespół wystąpił w składzie: Krzysztof Herdzin – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja.
Organizatorem II JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów jest Jasielski Dom Kultury. Partnerem wydarzenia jest Miasto Jasło.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x