Kultura

Liceum w Kołaczycach w projekcie „Ciekawa lekcja”

W ramach zaproszenia otrzymanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, uczniowie Kołaczyckiego Liceum wzięli udział w projekcie „Ciekawa lekcja”, dzięki któremu mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, prowadzonych na terenie szkoły przez doświadczoną kadrę akademicką z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

Liceum w Kołaczycach w projekcie „Ciekawa lekcja”
W ramach projektu szkoła mogła wybrać z przedstawionej przez w/w uczelnię listy trzy tematy lekcji, dostosowując je do profili poszczególnych klas. Uczniowie klasy humanistyczno-dziennikarskiej wzięli udział w zajęciach z zakresu komunikacji społecznej pod hasłem: „Nie taki mikrofon straszny jak go malują”, podczas których mieli okazję nauczyć się podstawowych zasad trudnej sztuki wystąpień publicznych.
Liceum w Kołaczycach w projekcie „Ciekawa lekcja”
Klasy biologiczno-chemiczne uczestniczyły w warsztatach z zakresu kosmetologii o tematyce: „Dobre i złe kolory- nowoczesna analiza kolorystyczna”, natomiast klasy o profilu policyjno-strażacko-wojskowym otrzymały możliwość zgłębiania tajników różnych dziedzin kryminalistyki, kryminologii oraz metod pracy medycyny sądowej, nie tylko od strony teoretycznej, ale także podczas pasjonujących zajęć praktycznych na specjalistycznym sprzęcie laboratoryjnym, używanym do pobierania odcisków palców oraz zabezpieczania dowodów zbrodni czy wypadku.
Wszystkie, przeprowadzone w bardzo interesujący sposób zajęcia lekcyjne, dały uczniom możliwość konfrontacji ich wiedzy z poziomem akademickim i były okazją zarówno do poszerzenia wiadomości z różnych dziedzin, jak i przezwyciężenia obaw, jakie mogą się pojawić między sposobem nauki w liceum, a szkołą wyższą. Tego typu spotkania, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, są dobrym przygotowaniem do dalszego etapu kształcenia, związanego z planowaniem przez uczniów kierunków studiów.
LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x