KulturaWażne wydarzenia

Finał konkursu wiedzy i umiejętności policyjnych

Nagrody, puchary i okolicznościowe dyplomy trafiły do rąk finalistów III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Policyjno–Prewencyjnych. W zawodach rywalizowało 8 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronat nad konkursem objął Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor Zdzisław Stopczyk.

LO Kołaczyce: III Konkurs Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych
Współorganizatorami konkursu, którego motto brzmi „W Służbie Społeczeństwu – Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Polska” była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle oraz Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach. Jego celem jest m.in. upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w życiu codziennym, zarówno w swoim środowisku lokalnym, jak i poza nim, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
LO Kołaczyce: III Konkurs Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych
W finale, który po raz trzeci został zorganizowany na obiektach LO w Kołaczycach, wzięło udział 8 drużyn z 6 szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół  w Tyczynie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie, Zespołu Szkół w Czudcu, Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie, Zespołu Szkół w Sanoku oraz Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Aby dotrzeć do finału trzyosobowe drużyny musiały pokonać swoich konkurentów na etapie szkolnym.
LO Kołaczyce: III Konkurs Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych
Rywalizacja w finale rozpoczęła się od rozwiązania testu m.in. z wiedzy policyjnej, o społeczeństwie oraz pomocy przedmedycznej. Następnie zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód. W kolejnym etapie sprawdzali swoje umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz udzielaniu pierwszej pomocy.
LO Kołaczyce: III Konkurs Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych
Zwycięstwo w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy i Umiejętności Policyjno–Prewencyjnych odniosła I drużyna LO w Kołaczycach. Kolejne miejsca na podium zajęła druga z  startujących w finale drużyn LO w Kołaczycach oraz reprezentacja ZS w Czudcu.
Honorowy patronat nad konkursem objął Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. Inspektor Zdzisław Stopczyk ufundował również puchar dla najlepszego uczestnika konkursu, którym został Damian Wolański z ZS w Czudcu. W imieniu Komendanta puchar wręczył podinsp. Mariusz Skiba Pełnomocnik Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka.
LO Kołaczyce: III Konkurs Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych
W uroczystym zakończeniu turnieju i rozdaniu nagród udział wzięli również Burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha, Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Andrzej Wędrychowicz, Podkarpacki Wicekurator Oświaty w Rzeszowie Antoni Wydro, Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle Bogusław Kręcisz.
To już kolejny sukces reprezentantów Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. W tym roku 10 uczniów z klas o profilu policyjno-strażackim zakwalifikowała się do finałowej trzydziestki ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej”. W finale 9 z nich wywalczyło indeks na 15 możliwych do zdobycia  i po ukończeniu liceum zostaną przyjęci na kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne i  Administracja stacjonarnych studiów pierwszego stopnia realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x