KulturaWażne wydarzenia

Magiczny koncert Mindfield w Jasielskim Domu Kultury

Kilkaset osób bawiło się na koncercie promującym debiutancki album zespołu Mindfield w Jasielskim Domu Kultury. Oprócz gospodarzy wieczoru gościnnie wystąpiły formacje Overcolored i Cinemon.

Nagiczny koncert Mindfield w Jasielskim Domu Kultury
Koncert rozpoczął się od występu krakowskiej grupy Overcolored. Muzyka grupy to szeroko pojęty rock alternatywny. Muzycy rozpoczęli swój występ od instrumentalnego utworu „The Rat Race”. Później do panów dołączyła wokalistka Katarzyna Malenda, która w uroczy sposób, lekko przekomarzała się z publicznością. Zespół zaprezentował m.in. takie utwory jak: „Car Crash”, tytułowy utwór z EP. „Mandragora”, „Krawędź ziemi” czy „The Ghost”.
Magiczny koncert Mindfield w Jasielskim Domu Kultury
Kolejnymi muzykami, którzy weszli na scenę JDK, byli przedstawiciele krakowsko – jasielskiej formacji Cinemon. Zespół inspiruje się klasyką rocka, a podczas koncertu gitarzyście i wokaliście grupy – Michałowi Wójcikowi – udało się złapać znakomity kontakt z publicznością. Zagrali m.in. „Up In The Skies”, „Remember Me”, „Mountains”, a także nagrania, z EPki „Three Days”, w tym utwór tytułowy oraz „Na Na Na” i „Analog Man”.
Magiczny koncert Mindfield w Jasielskim Domu Kultury
Na zakończenie wystąpił gospodarz koncertu, zespół Mindfield. Główni wykonawcy tego wieczoru pozytywnie zaskoczyli przybyłych znakomitym połączeniem wizualnych kolaży – nad którymi czuwał odpowiedzialny za sample i elektronikę Marek Mróz – z muzyką. Rozpoczęli swój występ od nagrania „Eraser”, które otwiera album „Teeth Marks”. Po zagraniu wszystkich utworów z debiutanckiej płyty powrócili do EP-ki „Snap Of Fingers” z 2009 roku. Z tej płyty zagrali m.in. „Halo”, Shine” czy „Useless Advice”. Żywiołowość członków grupy, ich muzyka, która wymyka się wszelkim schematom, a także doskonały kontakt z publicznością gitarzysty i wokalisty, Karola „Panka” Pankiewicza, wywarły duże wrażenie na słuchaczach, którzy pomimo dwóch bisów, jeszcze długo nie chcieli się rozstać z muzykami.
JDK

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Brat Pittdoroboty Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
doroboty
Gość
doroboty

„Co się okazało w czasie występu, było to siedemdziesiąty koncert zespołu co podniosło rangę wydarzenia.”
„Na końcu zapytaliśmy Panka o plany zespołu na rok 2013?”
poprawcie błędy, bo się czytać nie da.

Brat Pitt
Gość
Brat Pitt

Gdzie ty tu widzisz błędy, chłopie? Tekst całkiem OK!

Close
X