r e k l a m a
KulturaWażne wydarzenia

Maja Mavitsch i jej książki w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle

W dniu 20 lutego 2012 roku w PBW w Krośnie Filia w Jaśle odbyło się spotkanie z panią Marią Majchrowicz. Bohaterka wieczoru urodziła się i mieszka w Jaśle. Tu ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego. Dziewiętnaście lat pracowała w zawodzie nauczyciela. Najpierw w Szkole Podstawowej w Cieklinie, a następnie w Dębicy. Pani Maja śmiało podejmuje nowe wyzwania.

Maja Mavitsch i jej książki w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle
W 2001 roku wygrała ogólnopolski konkurs na scenariusz jednego odcinka „Klanu”. W nagrodę zagrała epizodyczną rolę w tym serialu. Wystąpiła także w Rozmowach w toku oraz Szansie na sukces. W 2008 roku wygrała finał Koła fortuny. Pani Maria jest blogerką. Można ją również zobaczyć na You Tube, gdzie  gra na gitarze i śpiewa rosyjskie ballady oraz swoje teksty we własnej aranżacji.
Maja Mavitsch i jej książki w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle
W czasie spotkania promowała swoje dwie książki: „Sama” oraz  „Spowiedź szczera ankietera”. Publikacje te wydała pod pseudonimem Maja Mavitsch. Pani Maria pisze językiem prostym, łatwo trafiającym do czytelnika o sprawach bliskich każdemu z nas. Rzeczywistość kreowana w jej książkach zmusza do zadumy nad kondycją człowieka we współczesnym świecie. Humor przeplata się z gorzką refleksją. Czytane przez panią Maję fragmenty utworów dawały temu wyraz.
Urywki prozy przeplatane były śpiewanymi przez autorkę tekstami, przy akompaniamencie gitary. Zgromadzona publiczność w skupieniu słuchała wystąpienia pani Marii, pełna podziwu dla jej niebanalnego życia, obfitującego we frapujące wydarzenia.
Na zakończenie spotkania można było nabyć książki pani Mai z autografem autorki.
Małgorzata Kasza

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
On
On
2024 lat temu

Brawo Pani Marysiu ;]

czytelnik
czytelnik
2024 lat temu

Nie byłem, ale słyszałem, że Pani Maria to ciekawa osobowość! Pozdrawiam

majcher
majcher
2024 lat temu

elegancko Mamo, tak trzymaj 🙂

Dominika
Dominika
2024 lat temu

Gratulacje ciociu :*

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x