r e k l a m a
KulturaMBP

Mając marzenia, masz cel do spełnienia

Czy marzenia są po, aby je spełniać? A może to rodzaj snu na jawie dla poprawy nastroju? – zastanawiała się młodzież z klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, dyskutując o książce Doroty Suwalskiej Ratunku, marzenia! na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Mając marzenia, masz cel do spełnienia
Uczestnicy spotkania, które odbyło się 24 maja 2012 roku, korzystając z drzewka decyzyjnego rozpatrywali zalety i wady zamieszkania na wsi, z dala od cywilizacji, aby zadecydować, jaki rodzaj życia daje największą satysfakcję. Do tych rozważań skłoniły ich perypetie rodziny Słowińskich – bohaterów książki Danuty Suwalskiej, których poglądy na miejsce zamieszkania nie były zgodne i na dodatek ulegały zmianie pod wpływem wydarzeń i emocji. Jak zauważył jeden z uczestników spotkania: Nie ważne jest gdzie się mieszka.
Mając marzenia, masz cel do spełnienia
Wszędzie są plusy i minusy. Ważne jest z kim i jak się z tym czujesz. Poza tym, dla każdego marzenia są czymś innym, z czego młodzież zdała sobie sprawę, próbując znaleźć skojarzenia do tego słowa. Spotkanie zakończyło się wymyślaniem haseł reklamowych omawianej książki, z których najlepiej trafia w sedno: Mając marzenia, masz cel do spełnienia.
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie DKK WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x