KulturaMBPWażne wydarzenia

Mali studenci w Bibliotece Juniwersyteckiej

19 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się kolejne zajęcia dla studentów Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na „Przystanku Biblioteka Juniwersytecka” poznali oni historię książki począwszy od zwojów papirusu i glinianych tabliczek aż do e-booków i wzięli udział w zajęciach praktycznych z różnymi rodzajami książek.

Mali studenci w Bibliotece Juniwersyteckiej
W pracowniach książek obrazkowych dzieci samodzielnie układały historie Wincentego Pazura i Hipolita Grzywy, bohaterów książki „Miasteczko MAMOKO” (A. Mizielińska, D. Mizieliński, Miasteczko MAMOKO), a następnie porównywały je z losami ich przodków, Józefa Wąsa i Króla Władysława III z książki „Dawno temu w MAMOKO” (A. Mizielińska, D. Mizieliński, Dawno temu w MAMOKO, Wyd. Dwie Siostry, Warszawa 2011).
Mali studenci w Bibliotece Juniwersyteckiej
W opowieściach nie zabrakło pościgów za przestępcami, rycerzy walczących ze smokiem a nawet ufoludków. W pracowni multimedialnej zapoznały się natomiast z  portalami www.wolnelektury.pl i www.qlturka.pl , na których dostępne są darmowe audiobooki i e-booki, a także recenzje ciekawych książek, podpowiedzi zajęć plastycznych oraz edukacyjne gry internetowe. Każdy mały student mógł też spróbować jak działa czytnik e-booków, a po intensywnej nauce odpocząć w świecie wesołych gier i wraz z ich bohaterem Lulkiem ogolić jego tatę lub zrobić makijaż mamie.
Mali studenci w Bibliotece Juniwersyteckiej
Na zakończenie studenci otrzymali zakładki oraz informatory o oferowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle akcjach i zajęciach dla dzieci i rodziców, a także o polecanych książkach i stronach internetowych.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x