r e k l a m a
KulturaMDK

MDK: Projekcja najnowszych polskich animacji

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza najmłodszych na projekcję najnowszych polskich animacji – filmów stworzonych przez: Se-ma-for Produkcja Filmowa, ANIMA-POL, M.Serafiński Studio Filmowe. Są to produkcje, które zdobywają nagrody m.in. na międzynarodowych festiwalach filmów dla dzieci.

Projekcja najnowszych polskich animacji
Podczas projekcji zobaczymy takie bajki, jak:
FANTASTYCZNY SKLEP Z KWIATAMI (reż. Paweł Partyka, rok prod. 2001)
To filmowa opowieść o sklepie z kwiatami, który wieczorową porą, po wyjściu sprzedawcy, ożywa w magiczny sposób. Szpulki drutu rozwijają się, wiją w powietrzu i splatają w figurki mężczyzn i kobiet. Te stroją się w płatki kolorowych kwiatów, a kiedy wszystkie są już odpowiednio ubrane, rozpoczyna się bal…
NA CZTERY ŁAPY, CZYLI SZKOLNE PRZYGODY PIMPUSIA SADEŁKO (reż. Agnieszka Paszkiewicz, rok prod. 2011)
To animowana adaptacja utworu Marii Konopnickiej „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. W zeszycie-notatniku pełnym różnych atrakcji, metodą kolażu przedstawiona jest historia kotka Pimpusia, synka Państwo Sadełków.
POWRÓT (reż. Anna Błaszczyk, rok prod. 2008)
„Powrót” opowiada historię kanciastego Astronauty ,który po latach spędzonych w przestrzeni kosmicznej, powraca na „ziemię”. Wiele rzeczy bezpowrotnie zmieniło swój KSZTAŁT. A jednak nie wszystko! Trochę PRZEWROTNIE o tym co się nie zmienia w czasie i przestrzeni.
RADOSTKI (reż. Magdalena Osińska, rok prod. 2008)
Film RADOSTKI jest wielką pochwałą dzieciństwa, opowiada o radości płynącej z bycia dzieckiem. To, w jaki sposób dziecko przeżywa świat, intensywnie i „stuprocentowo”, przekłada się na treść i formę filmu. Fabuła to nieprawdopodobna przygoda, podróż w nieznany i fantastyczny świat.
ZIELONA KREDKA (reż. Jan Steliżuk, rok prod. 2010)
Główna bohaterka filmu, kilkuletnia dziewczynka o imieniu Agatka wraz z przyjaciółmi Chomikiem i Zieloną kredką odbywa wyimaginowaną podróż statkiem. Akcja filmu rozpoczyna się i kończy w świecie umownie rzeczywistym, lecz jego główna część dzieje się w świecie wykreowanym przez wyobraźnię dziecka.
W środę 8 lutego 2012 r. odbędą się dwie projekcje DVD – o godz. 12.00 i 17.00.(seans trwa 66 minut). Serdecznie zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury!
Rezerwacja miejsc, przedsprzedaż i sprzedaż biletów w cenie 3 zł – recepcja MDK w Jaśle.
MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x