Kultura

Mieszkańcy Kątów zaangażowani w akcję charytatywną „Noworoczny Dar”

W dniach 14-15 styczeń odbyła się organizowana już po raz piętnasty wspólnie przez oo. Franciszkanie z Jasła i Jasielski Dom Kultury, we współpracy z miejscowymi szkołami i przedszkolami oraz parafiami, kwesta na rzecz zakupu sprzętu medycznego dla jasielskiego szpitala. W akcję czynnie włączyło się Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju wsi Kąty „Pokolenie” oraz Związek Młodzieży Wiejskiej w Kątach.

Mieszkańcy Kątów zaangażowani w akcję charytatywną „Noworoczny Dar”
Wsparcie akcji przeprowadzono w obu dniach. Najpierw w sobotę 14 stycznia odbyła się zabawa dla młodzieży, z której zysk z biletów wstępu został przeznaczony właśnie na ten cel a następnie 15 stycznia wolontariusze przeszli przez miejscowość i zebrali dobrowolne datki od mieszkańców.
Ogółem udało się zebrać 1 864,95 zł – jak na miejscowość liczącą zaledwie 1 tys. wszystkich mieszkańców Kąty okazały się hojne.
Mieszkańcy Kątów zaangażowani w akcję charytatywną „Noworoczny Dar”
Inicjatorem przystąpienia do akcji miejscowości Kąty była prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Kąty – Krystyna Źrebiec, jej pomysł na przystąpienie do kwesty spotkał się z aprobatą i dlatego udało się zebrać o parę złotówek więcej na sprzęt ratujący ludzkie życie.
Marek Sroka

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x