Kultura

Młodzież rządzi miastem – Żakinada 2017

14 czerwca 2017 r. ulicami miasta Jasła przeszedł barwny korowód jasielskich Żaków. W tym dniu młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz gimnazjalnych przejęła klucze do miasta oraz powiatu jasielskiego.

Młodzież rządzi miastem – Żakinada 2017
Młodzież rządzi miastem – Żakinada 2017
Orszakowi przewodniczyła królowa – Wiktoria Gomuła oraz król – Łukasz Belniak. Główna część Żakinady odbyła się na terenie Ogródka Jordanowskiego. Po oficjalnych przemowach odbył się konkurs na najlepszy strój uczniowski oraz grona pedagogicznego. Mieliśmy wówczas okazję zobaczyć kreatywność młodzieży, która zaprezentowała niezwykłe i oryginalne stroje. Jury w składzie: pani Elwira Musiałowicz-Czech, wiceburmistrz miasta Jasła, pani Patrycja Bimkiewicz z UM Jasła, pani Grażyna Leńczuk, dyrektor MDK w Jaśle oraz król i królowa nagrodzili przebrania uczniów w trzech kategoriach
.
W kategorii strój filmowy I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Trzcinicy (Szymon Baran, Dominik Szerląg, Michał Gabriel, Dominik Moroń, Maksymilian Jagielski) przebrani za grupę baletową. W tej konkurencji piękne baletnice nie miały sobie równych.
Najlepszym strojem fantastycznym okazał się człowiek drzewo – Tomasz Starzec z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. II miejsce zajęła Katarzyna Ślusarczyk z Zespołu Szkół Technicznych, która zachwyciła zgromadzonych strojem atomówki.
W kategorii strój bajkowy nagrodzona I miejscem została grupa przedstawiająca bohaterów „Alicji w krainie czarów” z I Liceum Ogólnokształcącego w składzie Anna Ochwat, Katarzyna Wójtowicz, Weronika Dykas). Tuż za nimi, II miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Trzcinicy, którzy także zaprezentowali postacie z bajki „Alicja w krainie czarów” (Jakub Wszołek, Klaudia Szafarz, Klaudia Lazar, Oliwia Knapik, Wiktoria Halerz). Za strój bajkowy wyróżniono piękne motylki Aleksandrę Leśniak i Natalie Więcek z Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Karolinę Kucharczyk (Czerwonego Kapturka) z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, oraz Sebastiana Wantucha i Macieja Utylskiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle.
Bardzo dziękujemy za odwagę i kreatywność dwóm paniom nauczycielkom, Małgorzacie Zawadzkiej oraz Annie Kijak, które dołączyły do orszaku w ciekawych i barwnych strojach, za co również zostały nagrodzone.
Podczas Żakinady odbył się także quiz bajkowy, w którym udział brały zespoły uczniowskie z poszczególnych szkół. Zdobywcą I nagrody okazała się być drużyna z Gimnazjum nr 2 w Jaśle, II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 4, na podium stanęli także uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych, zdobywając III miejsce.
Zgromadzona młodzież bawiła się przy dźwiękach zespołu SKWARKI z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, który to odgrywał znane wszystkim przeboje. Oprócz powyższych zabaw uczestnicy Żakinady mogli także malować na przygotowanym specjalnie stanowisku, dzięki czemu powstała barwna ozdoba i pamiątka po Żakinadzie 2017.
Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła oraz Starosty Jasielskiego. Nagrody dla uczestników Żakinady ufundowało Miasto Jasło oraz Starostwo Powiatowe. Gry i zabawy przygotowała Młodzieżowa Rada Miasta.
Pragniemy złożyć serdecznie podziękowania jasielskiej policji, straży miejskiej oraz ratownikom medycznym ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle za zadbanie o bezpieczeństwo uczestników Zakinady.
Do zobaczenia w przyszłym roku!
MDK w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x