Kultura

Młodzieżowa Rada Powiatu Jasielskiego z wizytą w Rzeszowie

11 kwietnia 2013 roku odbył się wyjazd edukacyjno-integracyjny Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego (MRPJ) do Rzeszowa, stolicy naszego województwa. MRPJ to zrzeszenie młodych ludzi, działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, reprezentujące uczniów wszystkich publicznych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie jasielskim.

Młodzieżowa Rada Powiatu Jasielskiego z wizytą w Rzeszowie
Sponsorem wyjazdu był Zarząd Powiatu w Jaśle, któremu chcielibyśmy serdecznie podziękować, kierując słowa uznania na ręce Pana Starosty Adama Kmiecika. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać zadania i kompetencje wojewody. Dzięki uprzejmości Wojewody Podkarpackiego, pani Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej, zwiedziliśmy również całodobowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Późniejszy krótki wykład wraz z prezentacją w Sali Kolumnowej Urzędu dał odpowiedzi na wszystkie nasze pytania.
Następnie udaliśmy się do rzeszowskiej telewizji, gdzie mieliśmy okazję m. in. poznać cały proces powstawania programów np. prognozy pogody czy wydania serwisu informacyjnego, a także spróbowania swoich sił jako prowadzący takowe programy. Zapoznanie ze sprzętem zarówno w studiu nagraniowym jak i w reżyserce oraz wizyta w archiwum dały nam obraz szybkiego postępu, jaki wciąż jest wprowadzany w telewizji.
Młodzieżowa Rada Powiatu Jasielskiego z wizytą w Rzeszowie
Ostatnim miejscem na trasie wyjazdu młodzieżowej rady był Zakład Karny w Rzeszowie. Po szczegółowej kontroli i zapoznaniu się z regulaminem przebywania na terenie więzienia, dowiedzieliśmy się o zadaniach Zakładu Karnego oraz całego polskiego systemu penitencjarnego.
Wyjazd uważamy za niezwykle interesujący pod względem merytorycznym oraz bardzo udany integracyjnie.
Młodzieżowa Rada Powiatu Jasielskiego

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x