KulturaMBP

Multimedialna poezja

W dniach 26-27 września 2011 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach VI Festiwalu Poezji i Prozy przygotowała blok Multimedialna Poezja, który ma na celu zaprezentowanie nowych form twórczości literackiej i zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Kliknij aby powiększyć
26 września odbędzie się wykład Michała Zabłockiego o multipoezji i prezentacja serwisu poetyckiego www.emultipoetry.eu. Serwis ten to wielojęzykowa, internetowa strona społecznościowa, umożliwiająca pisanie wierszy, tworzenie profili użytkowników, gromadzenie własnych, twórczych dokonań w jednym miejscu, dokonywanie tłumaczeń. eMultipoetry powstało w programie Grundtvig, jako projekt edukacyjny skierowany do użytkowników w każdym wieku.
Po wykładzie rozpoczną się dwudniowe warsztaty dla uczniów szkół średnich zainteresowanych tematyką poetycką. Uczestnicy warsztatów będą m.in. pisali wiersze na czacie i grach Freestyle i Walls oraz piosenki w grze internetowej Song.
Warsztaty poprowadzi Michał Zabłocki, pomysłodawca całego projektu, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (najstarszej w Polsce szkoły kreatywnego pisania), autor wielu tomików wierszy, popularnych blogów, tekstów piosenek i multimedialnych poetyckich inicjatyw.
Wykład „Multipoezja i serwis eMultipoetry” odbędzie 26 września 2011 r. o godz. 9.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.
Projekt VI Festiwal Poezji i Prozy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TVJ Telewizja Kablowa Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portal www.nowiny24.pl
MBP  Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x