JDKKultura

Muzyka w plenerze z JDK

Na koncert „Przeboje światowej piosenki” zaprasza w najbliższą niedzielę (14 bm.) o godz. 18 Jasielski Dom Kultury. W pierwszym koncercie z wakacyjnego cyklu „Park Sztuk Rozmaitych” wystąpią Urjane Kenżikajewa i Janusz Zbiegieł.

Zapowiedź (kliknij aby powiększyć)
Zgodnie z koncepcją „Parku Sztuk Rozmaitych” niedzielny koncert ma się odbyć w Parku Miejskim, jednak w razie wyjątkowo niesprzyjającej aury zostanie przeniesiony do Jasielskiego Domu Kultury.
Urjane Kendżikajewa, zwana tatarską Edith Piaf, ukończyła konserwatorium muzyczne w Taszkiencie. Jest autorką tekstów, kompozytorką i wykonawczynią pieśni i piosenek w języku tatarskim, rosyjskim, ukraińskim, francuskim oraz polskim. Nagrała kilka płyt; dała wiele koncertów w kraju i za granicą. W ubiegłym roku zdobyła pierwszą nagrodę oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie za piosenkę „Mój Kraków”.
Janusza Zbiegieła, artystę związanego od kilkunastu lat z teatrami we Francji, Niemczech oraz w Polsce, jaślanie mieli okazję poznać w czerwcu ubiegłego roku. Wystąpił wówczas w JDK w urzekającym koncercie „Paryżu kocham cię”, śpiewając po francusku melodyjne, liryczne, poruszające serce utwory.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x