KulturaMBP

Na półmetku wakacyjnych zbiorów – WAKACJOBRANIE w jasielskiej MBP

Całe mnóstwo wrażeń, wiele pomysłów i dużo dobrej zabawy połączonej z ciekawą lekturą – tak zapisał się w pamięci najmłodszych pierwszy miesiąc wakacyjnych spotkań, organizowanych przez Oddział dla Dzieci i trzy filie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jak co roku każdy uczestnik cotygodniowych zajęć, zainspirowany ciekawymi pomysłami przeniósł się do krainy wyobraźni, wartościowych legend i wakacyjnej zabawy, którą wypełniła niecodzienna i kreatywna rozrywka.

Na półmetku wakacyjnych zbiorów – WAKACJOBRANIE w jasielskiej MBP
W Oddziale dla Dzieci był czas na teatralną podróż po Mrukowej z legendą o królewiczu Mruku w tle, podczas której niezapomnianych wrażeń dostarczyli uczestnikom członkowie grupy młodzieżowej MAKAMZA i Bractwa Rycerzy Ziemi Sanockiej. Najmłodsi mieli okazję spotkać walecznych bojowników, a odważniejsi stoczyć bój w iście rycerskim klimacie. Wszyscy udali się także tropem regionalnych legend – rozwiązywali quizy i zagadki, by dotrzeć do cennych wskazówek, prowadzących do celu wyprawy
z legendarnymi przygodami. Nie zabrakło własnoręcznie wykonanych ozdób inspirowanych latem, które stanowić będą doskonałą pamiątkę i przypominać o mnóstwie dobrej zabawy, towarzyszącej ich wykonywaniu oraz unikalnej okazji zagarnia w grę z żywymi pionkami. Prócz nietuzinkowych pomysłów spotkań jakie zaproponowano najmłodszym, był także czas na to, by zwiedzić Tęczową Krainę, a tam sprawdzić się w zawodach zręcznościowych, zagrać w klasy i uczestniczyć w zabawach animacyjnych.
Na półmetku wakacyjnych zbiorów – WAKACJOBRANIE w jasielskiej MBP
Ciekawymi propozycjami wakacyjnych zajęć zaczarowały najmłodszych także trzy filie biblioteczne, które wypełniały czas aktywnie, bajkowo i zagadkowo. W Filii nr 1 można było wyjść na spotkanie własnoręcznie wykonanym duszkom, stworkom i potworkom oraz smoczkom, smokom i smoczyskom, a dodatkowo przenieść się do czarodziejskiego świata wróżek i ożywić kartonowe rybki. W Filii nr 2 główka pracowała, czyli był czas na krzyżówki i gry planszowe. Nie zabrakło także wycieczki do krainy wyobraźni wraz z morską przygodą własnoręcznie zaprojektowaną żaglówką, ciekawie wykonanymi pająkowymi brelokami dla odważnych i kwiatowymi wróżkami. Dzieci odwiedzające Filię nr 3 miały okazję ożywić pawia i pająka, ulepić plastelinowy naszyjnik, stworzyć misiową mini galerię, uwolnić zaklęte w pianie bańki mydlane i udowodnić kto jest najlepszy w grze w klasy czy skakaniu
w gumę. Każdemu spotkaniu w ramach WAKACJOBRANIA towarzyszyło głośne czytanie wartościowej literatury dla dzieci.
Na półmetku wakacyjnych zbiorów – WAKACJOBRANIE w jasielskiej MBP
Pierwszy miesiąc kolekcjonowania wakacyjnych wrażeń z jasielską MBP już za nami. Dzieci i młodzież czekają jeszcze sierpniowe zbiory. Szczegóły dotyczące kolejnych spotkań z dobrą zabawą i ciekawymi pomysłami jak przegonić wakacyjną nudę, dostępne są na stronie www.mbp.jaslo.pl. Zapraszamy!
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x