r e k l a m a
Kultura

Narodowe Czytanie „Lalki” Prusa na jasielskim Rynku

W piątek (04.09) na jasielskim Rynku samorządowcy i młodzież z jasielskich szkół czytali fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. Wszystko za sprawą IV edycji „Narodowego Czytania”, pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

Narodowe Czytanie „Lalki” Prusa na jasielskim Rynku
Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkół nr 4 w Jaśle i Powiatowe Centrum MOC WOLONTARIATU w Jaśle zorganizowały na jasielskim Rynku „Narodowe Czytanie. Lalka”. Tym samym Powiat Jasielski włączył się do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, która w tym roku poświęcona była twórczości wybitnego polskiego pisarza Bolesława Prusa.
Bohaterami dzisiejszego jasielskiego „Narodowego Czytania” byli samorządowcy, którzy z wielkim zaangażowaniem wcielali się w role bohaterów „Lalki”. Zanim jednak pojawili się na scenie, Bożena Gogosz, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, przybliżyła zebranym sylwetkę i twórczość Bolesława Prusa.
Narodowe Czytanie „Lalki” Prusa na jasielskim Rynku
Następnie na scenie wystąpili przedstawiciele władz samorządowych i uczniowie jasielskich. Starostwo Powiatowe w Jaśle reprezentowali: Starosta Jasielski Franciszek Miśkowicz, Członek Zarządu Powiatu Jan Urban oraz radna Rady Powiatu w Jaśle Bożena Macek – Lubaś.
Przedstawiciele Powiatowego Centrum MOC WOLONTARIATU przygotowali scenki z „Lalki”, prezentując publiczności swój talent aktorski.
W trakcie trwania „Narodowego Czytania” zgromadzonym na jasielskim Rynku były rozdawane cytaty z „Lalki”. Ci, którzy przynieśli książki, mogli przybić w nich pamiątkową pieczęć, przygotowaną specjalnie na tę akcję przez Kancelarię Prezydenta RP. W programie imprezy znalazł się również mini konkurs ze znajomości twórczości Prusa. Uczestnicy akcji mogli także za pomocą czytnika kodów QR w telefonach odczytać cytaty z „Lalki”, rozmieszczone wokół Rynku.
Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ona
ona
2024 lat temu

Brawo, wreszcie coś nowego od 28 lipca! Czyżby w Jaśle nic się nie działo? Tyle imprez i wydarzeń a portal śpi czy nie chce kogoś pochwalić?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x