JDKKulturaWażne wydarzenia

Neo – Nówka z Żarówkami

Kabaret „Neo-Nówka” po raz pierwszy na żywo bawił – w piątkowy wieczór (20 bm.) – jasielską publiczność. W wystawionym w Jasielskiem Domu Kultury programie „The Sejm” satyrykom towarzyszył zespół „Żarówki”.

Neo – Nówka z Żarówkami
„Neo – Nówka” poruszyła sprawy obyczajowe, społeczne, pokazała polityków w krzywym zwierciadle. Widzowie mieli okazję obejrzeć znane z telewizji skecze m.in. o wizycie prezydenta Komorowskiego w USA i spotkaniu z Barakiem Obamą oraz wakacjach nad Bałtykiem, a na bis – słynne „Niebo”, do którego bram dobijają się Polacy, domagając się zmiany trudnej historii. Entuzjastyczną reakcję widowni wywołała scenka w sejmie, w której politycy zostali przedstawieni w konwencji subkultury punków z lat 80. Kabareciarze wykpili również europarlamentarzystów, wszędobylskie reklamy, kler i sztandarowy ostatnio temat – budowę autostrad.
Neo – Nówka z Żarówkami
Jak zwykle nie zabrakło odniesień lokalnych, na które publiczność reagowała szczególnie żywiołowo, a niemal w każdym skeczu niespodziewanie, jak hiszpańska inkwizycja w skeczach grupy Monty Pytona, pojawiał się niewydarzony sprzedawca spreju na odmrożenia, szukający zgubionego pieska i odjeżdżający do Trzcinicy autobus.
***
Kabaret „Neo-Nówka” pochodzi z Wrocławia, jest laureatem licznych nagród (m.in. na Pace w 2003, 2005 i 2006 roku). Porusza się w obszarze tematyki społeczno – politycznej, nie ucieka od komentowania zdarzeń bieżących w przewrotnym, satyrycznym ujęciu. Obecnie występuje w składzie: Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki. „Neo-Nówce” towarzyszy zespół instrumentalny „Żarówki”: Dawid Korbaczyński – gitara, Michał Maliński – perkusja, Piotr Mazurek – bas, Piotr Spychała – instrumenty klawiszowe i Wojciech Szklarkowski – akordeon.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x