KulturaMBP

Nieznane pasje Wiesława Hapa

Maria Tomasik, prezes Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”, zaprosiła na spotkanie autorskie Wiesława Hapa. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w listopadowy wieczór. Wiesław Hap jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, autorem wielu publikacji związanych z Jasielszczyzną.

Nieznane pasje Wiesława Hapa
Korzenie jego pasji i zainteresowań sięgają domu rodzinnego. Autor Ziemi jasielskiej…, z wielką czułością wspominał dziadka ułana oraz babcię Marię, która opowiadając mu legendy zaszczepiała umiłowanie ziemi rodzinnej. Oprócz historii interesuje się filatelistyką, genealogią, sportem, muzyką. Jest posiadaczem sporej kolekcji płyt winylowych a pasja śpiewu objawia się w pisaniu tekstów piosenek. Pokazał zebranym swoje zeszyty, gdzie spisuje myśli i z dużym talentem ilustruje wydarzenia artystyczne.
Ważne miejsce w jego życiu zajmuje praca z młodzieżą. Jako harcmistrz realizuje czynnie swoje ideały. Młodzieży trzeba dać przykład i poświęcić jej trochę czasu – powiedział. Spełnia się też w roli pedagoga wskazując uczniom wartości patriotyczne i rodzinne. Namawia do rozmów ze starszymi, które są cennym źródłem informacji, a przy okazji zacieśniają więzi rodzinne.
Nieznane pasje Wiesława Hapa
Wśród wielu publikacji, których jest autorem, niezwykle ceni sobie Kedyw Podokręgu AK Rzeszów. Opowiadając o warsztacie pracy historyka powiedział: Staram się podchodzić z szacunkiem do czytelnika. Aby uzmysłowić zebranym jak wiele trudności nastręcza weryfikacja danych, dał przykład nierozstrzygniętego sporu o nadanie praw miejskich Jasłu. Zapytany o to, jak znajduje czas na pracę naukową i społeczną odpowiedział: Zależy to od dyscypliny, organizacji i wyrozumiałości rodziny.
Na zakończenie spotkania Maria Tomasik wręczyła autorowi swój tomik wierszy Ogród wspomnień i wspomnienia swojej siostry Stanisławy Bułat Nad Jasiołką.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
2024 lat temu

Patrzcie, jaki ten Gość ma zapał do pracy.. Panie Wiesiu! Na dyrektora JDK, kto jest za?

Sanderek
Sanderek
2024 lat temu

Mądry gość! Szkoda, że MBP bo tam nuda 😐

KK
KK
2024 lat temu

Mam wielki szacunek do tego Pana, oby więcej takich osób 🙂

Andrzej
Andrzej
2024 lat temu

Po prostu Człowiek renesansu. Tak trzymać.

Jasło
Jasło
2024 lat temu

Człowiek legenda, Jego zaangażowenie we wszystko co robi jest nieocenione, podziwiam, szanuję i trzymam kciuki za dalszą działalność na rzecz naszego miasta !

topteacher
topteacher
2024 lat temu

Myślę, że jakby dh Wiesiek startował na burmistrza Jasła, to bez problemu wygrałby wybory. Ale jestem pewien, że nigdy do tego nie dojdzie, gdyż musiałby się wyrzec pracy jako nauczyciela historii, na co raczej nie ma szans. Pan Hap kocha pracę z młodzieżą, toteż nie sądzę, że porzuciłby ją dla jakiejś nędznej biurokracji.

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x