KulturaMBP

O książkach, pierniczkach i pastorałkach w Klubie Czytających Rodzin

O tym, co czytamy przed Świętami, w co się bawimy ze Świętym Mikołajem, jakie ozdoby i słodkości możemy rodzinnie przygotować na Boże Narodzenie, rozmawiali członkowie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, które odbyło się w piątek, 9 grudnia br. Tłem wspólnego czytania, zabaw i rozmów– jak na przedświąteczny okres przystało – były pastorałki z płyty dołączonej do książki Wandy Chotomskiej „Kolędy i pastorałki”.

O książkach, pierniczkach i pastorałkach w Klubie Czytających Rodzin
Po tradycyjnym głośnym czytaniu najmłodsi Klubowicze wzięli udział w mikołajkowych zabawach. Trenowali zręczność napełniając worek Świętego Mikołaja prezentami, doskonalili sprawności manualne przyklejając Mikołajowi mięciutką brodę i ćwiczyli spostrzegawczość, pomagając ulubionemu Świętemu do osobnych worków powkładać lalki, samochody, cukierki i maskotki. Były też zimowe krzyżówki i quizy.
O książkach, pierniczkach i pastorałkach w Klubie Czytających Rodzin
Rodzice mieli natomiast okazję zapoznać się z zimowymi nowościami w księgozbiorze MBP w Jaśle oraz z książkami podpowiadającymi, co dobrego można upiec wspólnie z dziećmi i jak w prosty sposób przygotować świąteczne ozdoby. Wiele łatwych przepisów na efektowne świąteczne słodkości znajduje się w książkach J. Krzyżanek „Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie” i A. Królak „Ciasta, ciastka i takie tam”.
O książkach, pierniczkach i pastorałkach w Klubie Czytających Rodzin
Niezwykle pomocne w projektowaniu choinkowych ozdób są natomiast książki Wydawnictwa „Jedność”, m.in. „Dekoracje na Boże Narodzenie” I. Moras, „Wkrótce Boże Narodzenie. Ozdoby z papieru i filcu”, czy B. Utermarck, „Karty świąteczne na Boże Narodzenie” M. Fischer. Nie zabrakło również drobnych mikołajkowych upominków, a zarówno mali jak i dorośli członkowie Klubu Czytających Rodzin wyszli ze spotkania z głowami pełnymi świątecznych pomysłów.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x