KulturaMBPWażne wydarzenia

O pierwszej pomocy i zdrowym odżywianiu w MBP w Jaśle

W ramach VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 11 maja 2011r. MBP w Jaśle odbędą się dwa spotkania poświęcone zdrowiu oraz promocja książki Wiesława Hapa „W służbie Bogu, Polsce i bliźnim”.

Zapowiedź imprezy
„Szybka pomoc ratuje życie” to lekcja pierwszej pomocy przeprowadzona przez panią Natalię Szewkiewicz z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej KEMED w Jaśle, skierowana do gimnazjalistów. Uczestnicy zajęć otrzymają najważniejsze informacje teoretyczne, ale będą też mieli okazję spróbować podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy w praktyce. Podczas lekcji zaprezentowane także zostaną zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dotyczące pierwszej pomocy oraz źródła informacji medycznej w Internecie.
Zainteresowanych zapraszamy o godz. 8.30 do Czytelni Głównej MBP w Jaśle.
O 12:30 odbędzie się promocja książki Wiesława Hapa „W służbie Bogu, Polsce i bliźnim”. Wiesław Hap jest jasielskim historykiem i regionalistą, założycielem 139 Drużyny Harcerskiej „Lisy” działającej przy Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle.
Zapowiedź imprezy
Prezentowana książka została wydana z okazji 20.lecia istnienia drużyny, które obchodzone było jesienią 2010 r. Numer 139 pochodzi od daty pierwszej zbiórki, która odbyła się 13 września 1990 roku. Nazwa „Lisy” została przyjęta od pseudonimu patrona drużyny – pułkownika Leopolda Lisa – Kuli, współtwórcy skautingu na ziemi rzeszowskiej. W ciągu 20 lat przez szeregi drużyny przewinęło się kilkaset druhen i druhów, „Lisy” działają aktywnie nie tylko w ramach swojego Hufca i Chorągwi, ale angażują się w wiele działań na rzecz środowiska lokalnego, szkoły, osiedla, parafii, miasta i powiatu. Biorą również udział w wielu akcjach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.
Spotkanie z Wiesławem Hapem odbędzie się w Czytelni Głównej MBP w Jaśle o godz. 12.30.
„Zdrowy organizm-zasady zdrowego odżywiania”” to wykład przygotowany przy współpracy ze Sklepem Zielarsko – Medycznym przy ul. Kościuszki 19, skierowany do osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem, zbilansowaną dietą oraz ekologicznymi, nieprzerobionymi produktami. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dotyczące zdrowego odżywiania.
Wykład rozpocznie się w MBP w Jaśle o godz. 16.00.
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x