r e k l a m a
KulturaMBP

O św. Mikołaju i Mikołajku w jasielskiej MBP

Co nosi św. Mikołaj? Czym podróżuje? Kto pomaga mu wręczać prezenty? Na te i wiele innych pytań szukali odpowiedzi mali uczestnicy Mikołajków z Mikołajkiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Biblioteka włącza się aktywnie w kalendarz imprez Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, a wśród nich w Mikołajki z Mikołajkiem, obchodzone 6 grudnia.

O św. Mikołaju i Mikołajku w jasielskiej MBP
To była podwójna atrakcja dla dzieci, ponieważ spotkały się z głównym bohaterem książki R. Goscinnego i J. Sempe, a później odwiedził je przebywający w bibliotece św. Mikołaj. Było głośne czytanie fragmentu świątecznych przygód Mikołajka przez panią Jadwigę Chart z Karpackiej Spółki Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle i wspólne rozwiązywanie świątecznej krzyżówki. Dodatkowo uczestnicy spotkania zamienili się w małych pomocników ulubionego świętego wszystkich dzieci, i pomogli mu jak najszybciej napełnić worek prezentami i dokleić jak najdłuższą brodę. W imprezie wzięło udział ok. 80 dzieci z SP nr 1, SP nr 2 i PM nr 2.
O św. Mikołaju i Mikołajku w jasielskiej MBP
Dzięki sponsorowi – Karpackiej Spółce Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, uczestnicy Mikołajków z Mikołajkiem otrzymali upominki książkowe i słodycze. Impreza dla dzieci w MBP w Jaśle jest częścią grudniowego cyklu spotkań w ramach Mikołajków z Mikołajkiem.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
józiek
józiek
2023 lat temu

Mikołaj to fajny gość jest,ale nie jest świętym,bo któryś z papieży,nie pamiętam już który ,pozbawił go nazwy święty.Wiecie o tym?

ja
ja
2023 lat temu

a gdzie Pani Dyrektor?

historyk niezależny
historyk niezależny
2023 lat temu

Paweł VI wykreślił św.Mikołaja i paru innych z grona tzw: świętych w latach 60-tych ubiegłego wieku.Watykan stwierdził wówczas,że takiego świętego w ogóle nie było.Był tylko jakiś biskup Mikołaj i wcale świętym nie był

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x